Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 06, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Lista redakcji, które opublikowały "Siłę kłamstwa". Rozumieją wagę wolnych mediów

"Niedopuszczalna jest kolejna już próba zamykania ust dziennikarzom wolnych mediów przez polskie instytucje państwowe oraz zastraszanie redakcji, by te nie poruszały tematów niewygodnych dla władzy" - napisała Weronika Mirowska, prezeska fundacji Grand Press, w reakcji na postępowanie KRRiT wobec TVN (screen: tvn24.pl)

Kilkadziesiąt redakcji w geście solidarności z TVN opublikowało reportaż „Siła kłamstwa” autorstwa Piotra Świerczka z TVN 24. To właśnie ten materiał Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji - zdominowana przez nominatów partii rządzącej - postanowiła zbadać, by ustalić, czy nie zawiera on „propagowania nieprawdziwych informacji oraz działań sprzecznych z polską racją stanu i zagrażających bezpieczeństwu publicznemu”. Publikujemy (za tvn24.pl) możliwie najpełniejszą listę mediów, które wzięły udział w akcji.

Redakcje stanęły na stanowisku, że obowiązkiem mediów jest informowanie opinii publicznej o faktach, a nie o politycznych domysłach, podobnie jak obowiązkiem mediów jest nagłaśnianie nadużyć władzy i pułapek propagandy, a nie basowanie rządowi, ministrom i komisjom. Media nie mogą być zastraszane przez instytucje publiczne - zwłaszcza jeśli polityczne motywy przyświecają Krajowej Radzie, której zadaniem jest po prostu administrowanie i organizowanie rynku, a nie ideologiczne pouczanie dziennikarzy.

Czytaj tutaj: Tutaj po kolei, co się wydarzyło w sprawie nagrodzonego Grand Press w kategorii dziennikarstwo śledcze reportażu "Siła kłamstwa" autorstwa Piotra Świerczka z TVN 24

Poniżej lista redakcji, które wsparły akcję. Godne uznania.

Czytaj też: Oświadczenie prezeski fundacji Grand Press w sprawie postępowania KRRIT dotyczącego reportażu pt. „Siła Kłamstwa” autorstwa Piotra Świerczka

Zobaczcie reportaż "Siła kłamstwa":

(MAT, 06.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.