Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 31, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Barbara Walters nie żyje - ikona mediów, pierwsza kobieta w informacjach TV

Barbara Walters nie żyje. Miała 93 lata (fot. YouTube/Entertainment Tonight)

Barbara Walters nie żyje - poinformowała telewizja ABC News. Zmarła w wieku 93 lat. Była ikoną dziennikarstwa informacyjnego w Stanach Zjednoczonych. Była też pierwszą kobietą, którą dopuszczono do prowadzenia wieczornych ogólnoamerykańskich wiadomości telewizyjnych.

Jak poinformował Robert Iger, szef The Walt Disney Company (właściciela ABC News), Walters zmarła w piątek w swoim domu w wieku 93 lat. - Barbara była prawdziwą legendą, pionierką nie tylko dla kobiet w dziennikarstwie, ale dla samego dziennikarstwa - napisał Iger.

Barbary Walters przeprowadzała wywiady z największymi postaciami światowej polityki - od Muammara Kaddafiego, przez Saddama Husajna i Władimirem Putinem po Baracka Obamę czy Donalda Trumpa. W marcu 1999 przeprowadziła dla ABC wywiad z Moniką Lewinsky, który obejrzały 48,5 mln widzów. Była 11-krotnie nominowana do Nagrody Emmy, w 1983 zdobyła tę nagrodę, a w 1990 roku została wybrana do Hall of Fame Academy of Television Arts & Sciences.

Stacja ABC, na antenie której dziennikarka od 1997 roku prowadziła program “The View”, jej imieniem nazwała jeden ze swoich biurowców na nowojorskiej Upper West Side.

Urodziła się w rodzinie pochodzenia żydowskiego, która wyemigrowała ze wschodniej Europy - jej dziadek Walters, Isaac Abrahams, urodził się w Łodzi.

(MAT, 31.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.