Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 22, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Onet stawia na dziennikarstwo danych - na początek zajął się kryzysem energetycznym

"Przyszłość energii" to reportaż interaktywny Onetu (fot. Onet/materiały prasowe)

Onet udostępnił pierwszy reportaż multimedialny przygotowany przez dział data journalism. Jego tematem jest kryzys energetyczny.

Materiał „Przyszłość energii” jest projektem multimedialnym przygotowanym przez Kacpra Forreitera, Jakuba Kapiszewskiego i Michała Rogalskiego, którzy tworzą niedawno powstały w Onecie dział data journalism. Wykorzystali oni narzędzia internetowe do wizualizacji danych z Flourish Chart i Flourish Data Visualisation. Opierali się na danych pobranych m.in. z amerykańskiej National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA), EMBER Climate, Najwyższej Izby Kontroli, Agencji Rozwoju Przemysłu, Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, Głównego Urzędu Statystycznego, Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

- Rozwód z węglem to proces, który będzie trwał dekady. Mogliśmy rozpocząć go lata temu, dzięki czemu mielibyśmy część tej drogi już za sobą. Z bliżej niezrozumiałych względów politycy wybrali jednak bezczynność, skutkiem czego teraz musimy nadrabiać zaległości ze zdwojonym wysiłkiem – mówi Jakub Kapiszewski, jeden z autorów reportażu.

- To wyzwanie przedstawiamy czytelnikom, operując na twardych danych i faktach - dodaje Kacper Forreiter.

(PAR, 22.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.