Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 19, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Amazon przejął uniwersum Warhammer. Pozyskał Henry'ego Cavilla

Henry Cavill zostawił Netflixa z "Wiedźminem", a teraz ma wzmocnić Amazon Prime Video (fot. Wikimedia Commons/Gage Skidmore)

Amazon zawarł umowę z Games Workshop dotyczącą realizacji filmów i seriali na podstawie gier produkowanych przez firmę. Prawa zostaną początkowo przyznane uniwersum Warhammer 40 000, której główną postacią ma być Henry Cavill, znany głównie jako odtwórca roli Supermana oraz Wiedźmina w serialu Netflixa.

Sukces serialu fantasy "Władca Pierścieni: Pierścienie Mocy" wyświetlanego na Amazon Prime Video był jednym z powodów nawiązania tej współpracy przez Amazon. Świat Warhammera to jedno z najbardziej znanych i popularnych uniwersów science fiction z fandomem liczącym miliony osób. Współpraca z Amazonem jest częścią obecnej strategii marketingowej Games Workoshop, której elementami w ostatnich latach są również cykle powieściowe, komiksy oraz planowane filmy fabularne i animowane mające spopularyzować świat tej gry.

Czytaj też: Drugi sezon "Sexify" w Netflixie od 11 stycznia

Games Workshop jest notowana na londyńskiej giełdzie, jej wartość rynkowa wnosi 2,7 mld funtów.

Henry Cavill ma w przyszłych filmach nie tylko grać, ale też być producentem wykonawczym.

(MAC, 19.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.