Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 15, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT ukarała Stopklatkę i Radio Eska. Za "Psy" Pasikowskiego i "Wrzuć na luz"

"Psy" Władysława Pasikowskiego pokazano o godzinie 20. Poza czasem chronionym (screen: YouTube/krkino.pl)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła 20 tys. zł kary na Stopklatkę (Grupa Kino Polska) i 3 tys. zł na Radio Eska.

Stopklatka otrzymała karę za pokazanie "Psów" Władysława Pasikowskiego 30 marca 2022 roku o 20. Regulator stwierdził, że film zawiera treści nieodpowiednie dla widzów poniżej 18 roku życia (miał oznaczenie wiekowe "od lat 16"), przede wszystkim chodzi o brutalne sceny przemocy. Zgodnie z przepisami pozycje dla widzów pełnoletnich muszą być pokazywane poza czasem chronionym (6-23).

Czytaj też: We wtorek rusza Alfa TVP dla nastolatków

Z kolei Radio Eska ukarano za emisję – zdaniem regulatora – przekazu o charakterze dyskryminującym ze względu na płeć w audycji "Wrzuć na luz" w Esce Poznań 14 grudnia 2021 roku. Prowadzący program przytoczyli przedwojenne ogłoszenie z działu "ożenki" o treści: "Podaję się jako rzeźnik domowy proszę o łaskawe poparcie. Szukam żony z gotówką 100 000, bielizną cielesną i umeblowaniem. Mam flaki na sprzedaż. Józef Kotlarczyk. Górna Wilda", a następnie – jak opisuje Rada – wyemitowano nagranie z mediów społecznościowych, na którym słychać zdenerwowanego mężczyznę dzwoniącego na policję i proszącego o wezwanie karetki, ponieważ udusił żonę. KRRiT otrzymała skargę od słuchacza na rozgłośnię.

Nadawcom przysługuje prawo odwołania się od decyzji KRRiT.

Czytaj też: Rymanowski rano w Radiu Zet ma mniej słuchaczy, niż gromadziła Lubecka

(KOZ, 15.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.