Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 14, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W ofercie kanału Alfa TVP znajdą się seriale młodzieżowe i powtórki z innych anten TVP

Pierwotnie stacja miała nosić nazwę Teen TV, ale zmieniono ją na Alfa TVP (fot. Wojciech Olkuśnik/East News)

Telewizja Polska udostępniła ramówkę kanału młodzieżowego Alfa TVP. Dominują w niej seriale dla dzieci i młodzieży. W ofercie są też powtórki z innych anten TVP.

W ramówce kanału znajdą się m.in. znany z TVP ABC program poradnikowy "eMOCje" oraz seriale dla dzieci i młodzieży: "The Garfield Show", "Kicia to nie kot", "Prawie nigdy", "Gortimer Gibbon z ulicy Normalnej" i "Galactik Football". W ofercie są też powtórki seriali "Ojciec Mateusz" i "Komisarz Alex" oraz programy z archiwum TVP, np. "Makłowicz w podróży" i "Wojciech Cejrowski - boso przez świat". Każdego dnia stacja ma nadawać od godz. 5.30 lub 6.00 do 00.15.

Ramówkę Alfa TVP udostępniono od 26 grudnia. Biuro prasowe TVP nie odpowiedziało na pytanie, czy jest to również data startu kanału oraz gdzie będzie dostępny.

Czytaj też: TVP ma jednak zakontraktowaną międzynarodową gwiazdę na sylwestra w Zakopanem

Wcześniej Telewizja Polska podawała, że Alfa TVP początkowo ma nadawać jako kanał internetowy, a docelowo może też pojawić się w sieciach kablowych. W 2023 roku ma kosztować 15 mln zł, a w 2024 roku - 20 mln zł.

Pierwotnie stacja miała nosić nazwę Teen TV, ale jeszcze przed startem zmieniono ją na Alfa TVP. Jako pokolenie Alfa określa się osoby, które przyszły na świat w latach 2010 i późniejszych. To osoby urodzone w tzw. cyfrowym świecie.

(MNIE, 14.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.