Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 02, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix zaangażował Roberta de Niro do głównej roli w serialu

Robert de Niro jeszcze nigdy nie grał głównej roli w serialu, zgodził się dla Netflixa (fot. Wikimedia Commons/Georges Biard)

Robert de Niro po raz pierwszy zagra główną rolę w serialu. Dwukrotny laureat Oscara wystąpi w odcinkowym thrillerze politycznym "Zero Day", realizowanym dla platformy Netflixa.

Aktor zagra uwikłanego w intrygę byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Będzie też producentem wykonawczym serialu. Szczegóły są przez Netflixa trzymane w tajemnicy. 

Opracowaniem ogólnym produkcji zajmą się Noah Oppenheim oraz Eric Newman, mający stałą umowę z Netflixem. Na jej podstawie zrealizowano takie tytuły, jak "Obserwator”, "Pajęcza głowa”, "Bezsenność we dwoje” czy "Narcos”. Przy pisaniu scenariusza pracował też Michael Schmidt, zdobywca Nagrody Pulitzera, dziennikarz i korespondent "The New York Times" w Waszyngtonie.

Występ Roberta de Niro na Netflixie jest częścią szerszej tendencji polegającej na przechodzeniu gwiazd kina do produkcji serialowych. Niedawno na platformie Paramount+ pojawił się Sylvester Stallone w "Tulsa King".

(MAC, 02.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.