Temat: film

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 01, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

ABC pokaże wręczenie Oscarów we wszystkich 23 kategoriach

Prowadzącym 95. galę wręczenia Oscarów (12 marca 2023 roku) po raz trzeci będzie Jimmy Kimmel (fot. Pixabay.com)

Bill Kramer, dyrektor generalny Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, poinformował, że należąca do Disneya stacja telewizyjna ABC ponownie pokaże na żywo relację z wręczenia Oscarów we wszystkich 23 kategoriach. Ostatnio statuetki w ośmiu kategoriach wręczano przed ceremonią.

Akademia, mając na uwadze malejącą z każdym rokiem widownię telewizyjną, postanowiła skrócić ceremonię i wyeliminowała z transmisji honorowanie twórców w takich kategoriach, jak: oryginalna ścieżka dźwiękowa, makijaż i fryzury, krótkometrażowy dokument, montaż, scenografia, krótkometrażowy film animowany, krótkometrażowy film fabularny i dźwięk.

Czytaj też: Netflix ma nowy numer 1. "Wednesday" wyprzedza "Stranger Things 4"

Bill Kramer, przejmując w czerwcu br. funkcję CEO Akademii, obiecał, że wróci do wręczania na gali nagród także w tych kategoriach.

(MAC, 01.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.