Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 01, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix ma nowy numer 1. "Wednesday" wyprzedza "Stranger Things 4"

"Wednesday" była najchętniej oglądanym serialem w 83 krajach (screen: YouTube/Netflix)

Nowy serial "Wednesday" zdystansował czwarty sezon "Stranger Things" i stał się najchętniej oglądaną anglojęzyczną produkcją w pierwszym tygodniu od premiery w całej historii Netflixa.

Serial opowiadający losy córki Rodziny Addamsów podczas jej pobytu w Nevermore Academy od środy 23 listopada oglądano w sumie przez 341,23 mln godzin. Poprzedni najlepszy wynik był ustanowiony na przełomie maja i czerwca przez czwarty sezon "Stranger Things" i wynosił ponad 335 mln godzin.

Czytaj też: Netflix pilotażowo chce płacić polskim twórcom dodatkowe wynagrodzenie

Nie jest to jednak absolutny rekord oglądalności platformy Netflix. Ten wciąż należy do koreańskiego serialu "Squid Game" i wynosi 571,76 mln godzin w ciągu tygodnia. Tamten serial miał jeszcze dwa tygodnie z wynikami powyżej 400 mln godzin.

Natomiast nowy serial Tima Burtona był numerem jeden w 83 krajach, wyrównując osiągnięcie "Stranger Things". Netflix szacuje, że "Wednesday" była oglądana na ponad 50 mln kont platformy.

Z mających ostatnio premiery, na drugim miejscu pozostaje "1899" z 87,89 mln godzin oglądania, na trzecim "The Crown 5" – 42,36 mln.

Czytaj też: ABC pokaże wręczenie Oscarów we wszystkich 23 kategoriach

(MAC, 01.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.