Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 01, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dorota Kania nadal pojawia się "Wiadomościach" TVP 1, ale rzadziej niż rok temu

Od 5 września do 27 listopada 2022 roku Dorota Kania pojawiła się w głównym wydaniu "Wiadomości" dziesięć razy (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Dorota Kania, członkini zarządu i redaktorka naczelna Polska Press, w głównym wydaniu "Wiadomości" pojawia się rzadziej niż przed rokiem, kiedy TVP rządził Jacek Kurski.

5 września Jacka Kurskiego na fotelu prezesa TVP zastąpił Mateusz Matyszkowicz. "Jak wieść niesie: nowy prezes TVP dał bana na media Polski Press w Telewizji Publicznej. Źródła informują, że wynika to z osobistej niechęci Matyszkowicza do naczelnej PPG (D. Kani)" – napisał 8 września na Twitterze Marcin Dobski, dziennikarz Salon24.pl.

Czytaj też: Rząd chce ustawowo zapewnić kanałom TVP najlepsze pozycje u operatorów

Dorota Kania nie zniknęła jednak z "Wiadomości" TVP 1, ale jest jej zdecydowanie mniej w głównym wydaniu dziennika telewizji publicznej niż za prezesury Jacka Kurskiego.

Z udostępnionych "Presserwisowi" danych PSMM Monitoring & More wynika, że w dniach 5 września – 27 listopada 2022 roku Dorota Kania pojawiła się w "Wiadomościach" dziesięć razy. Występowała w roli ekspertki, głównie krytykując opozycję (sześć razy).

Dla porównania w analogicznym okresie rok wcześniej (5 września – 27 listopada 2021 roku) Dorota Kania miała 25 wystąpień w "Wiadomościach", 15 z nich to była krytyka opozycji (głównie w sprawie kryzysu migracyjnego na granicy z Białorusią).

Dorota Kania od 1 kwietnia 2021 roku jest redaktorką naczelną i członkinią zarządu Polska Press. Pracę w wydawnictwie rozpoczęła po tym, jak przejął je państwowy koncern PKN Orlen.

Czytaj też: "Dziennik Wschodni" poszukuje redaktora naczelnego

(KOZ, 01.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.