Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 28, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tajlandia może stracić transmisje z Kataru, jeżeli nie zwalczy piractwa

MŚ w Katarze są nadawane także przez piratów. Powodem jest słabe zabezpieczenie sygnału w Tajlandii

FIFA nakazała nadawcom telewizyjnym w Tajlandii wzmocnienie zabezpieczenia transmisji z piłkarskich Mistrzostw Świata w Katarze. W przeciwnym razie zostaną pozbawieni praw.

Co najmniej 17 kanałów w regionie wyświetla rozgrywki. W tym True4U 24, TSports 7, Channel 3, Channel 5, Channel 7, Channel 8, MCOT Channel 9, NBT i Thai PBS. Wynika to z umowy pomiędzy Tajlandzkim Urzędem Sportowym (SAT) a FIFA. Państwowa organizacja zapłaciła 33 mln dol. za prawa do transmisji wszystkich 64 meczów, gwarantowane przez National Broadcasting and Telecommunications Commission (NBTC).

Czytaj też: Mundial. Fox Sports krytykowane w USA za zignorowanie kwestii praw człowieka podczas transmisji

Okazało się jednak, że sygnały wykorzystywane przez nadawców nie spełniają minimalnych standardów określonych przez światową federację piłkarską, co skutkuje piractwem sygnałów w krajach sąsiednich. 

SAT i NBTC w tym tygodniu spotkają się, by naprawić sytuację.

(MAC, 28.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.