Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 25, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mundial. Fox Sports krytykowane w USA za zignorowanie kwestii praw człowieka podczas transmisji

Komentatorom Fox Sports w Katarze podoba się wszystko (screen: YouTube/sophser1)

Amerykańscy widzowie i eksperci wciąż krytykują Fox Sports po tym, jak w transmisji z niedzielnej inauguracji piłkarskich Mistrzostw Świata w Katarze komentatorzy zignorowali temat praw człowieka.

Katar jest powszechnie atakowany za traktowanie pracowników, zarzuty korupcji w procesie przetargowym oraz represje wobec społeczności LGBTQ i nieprzestrzeganie praw kobiet. Nadawcy tacy jak BBC i Telemundo postanowili podkreślić te obawy w relacjach nie tylko z pierwszego dnia turnieju, ale z kolejnych.

Czytaj też: Mecz Meksyk-Polska oglądało w TVP ponad 8,5 mln widzów

Dla kontrastu, Fox chwalił wszystko, od klimatyzacji na stadionie Al Bayt, przez różnorodność jedzenia dostępnego dla fanów, po "bardzo gościnnego” sekretarza generalnego komitetu Mistrzostw Świata w Katarze, Hassana Al-Thawadiego. 

Roger Bennett, współgospodarz podcastu Men In Blazers, opublikował fragment relacji BBC i napisał: "W ten sposób BBC otworzyło relację z Mistrzostw Świata 2022. Wyraźny kontrast z relacjami Fox w Stanach Zjednoczonych".

BBC, protestując przeciwko łamaniu praw człowieka, nie nadała relacji z inauguracji mistrzostw na swoim głównym kanale. Jej ekspertka i reporterka Alex Scott przed meczem Anglii z Iranem wystąpiła z tęczową opaską na ramieniu.

Czytaj też: "Przegląd Sportowy" likwiduje etaty. "To nie zwolnienia". Dziennikarze przejdą na własny rozrachunek

(MAC, 25.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.