Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 25, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„Dziennik Wschodni” w nowych rękach, odwołano naczelnego

"Ta sytuacja to konsekwencja tego, że 8 mniejszościowych udziałowców spółki, w tym ja, zdecydowało w poniedziałek sprzedać swoje udziały spółce Maxima Media z Lublina" – poinformował wicenaczelny "DW" Paweł Buczkowski (screen: dziennikwschodni.pl)

„Dziennik Wschodni” ma nowy zarząd i będzie miał nowe kierownictwo. Ośmiu mniejszościowych udziałowców Corner Media zdecydowało się sprzedać swoje udziały w spółce firmie Maxima Media.

O zmianie w strukturze właścicielskiej poinformował w czwartek wieczorem Paweł Buczkowski, do tej pory członek zarządu wydawnictwa i zastępca redaktora naczelnego.

"Tak mały gracz nie jest w stanie się utrzymać"

"Od dziś nie jestem już członkiem zarządu Corner Media, spółki wydającej Dziennik Wschodni. Zostałem odwołany przez walne zgromadzenie, na moje miejsce jest już powołany nowy zarząd, który podejmuje pierwsze decyzje kadrowe. Ta sytuacja to konsekwencja tego, że 8 mniejszościowych udziałowców spółki, w tym ja, zdecydowało w poniedziałek sprzedać swoje udziały spółce Maxima Media z Lublina" – poinformował Buczkowski.

Czytaj też: "Przegląd Sportowy" likwiduje etaty. "To nie zwolnienia". Dziennikarze przejdą na własny rozrachunek

Sam redaktor naczelny „DW”, Krzysztof Wiejak także został w czwartek odwołany przez nowego właściciela ze stanowiska. Odwołano również Agnieszkę Mazuś, jego zastępczynię.

"Niestety sytuacja gospodarcza i polityczna nie daje nadziei na to, że tak mały gracz jak spółka prowadzona przez dziennikarzy, jest w stanie się utrzymać na rynku" – kończy Buczkowski.

W drugim kwartale 2022 roku "Dziennik Wschodni" sprzedawał się średnio na poziomie 2300 egz. (dane: PBC).

Czytaj też: Boniek i śmietanka polskiego biznesu podpisali list otwarty ws. Sawickiego, szefa Kanału Sportowego

(PAR, 25.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.