Temat: fotografia prasowa

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 25, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Andrzej Lange odwołany z funkcji szefa działu foto Polskiej Agencji Prasowej

Obowiązki Andrzeja Langego przejął w Polskiej Agencji Prasowej Konrad Kalbarczyk

Andrzej Lange nie jest już szefem redakcji foto Polskiej Agencji Prasowej. W czwartek komunikat w tej sprawie rozesłała do fotoreporterów i dziennikarzy sekretarka działu.

Lange stracił stanowisko 18 listopada. Został odwołany. Ale dopiero wczoraj poinformowano o tym pracowników Agencji. Jego obowiązki przejął Konrad Kalbarczyk.

Czytaj też: „Dziennik Wschodni” w nowych rękach, odwołano naczelnego

Fotoreporterzy PAP z całej Polski skarżyli się ostatnio na chaos panujący w redakcji i nierówne traktowanie. Kilka tygodni temu z pracy zrezygnował Grzegorz Michałowski, fotoreporter PAP w Łodzi z 20-letnim stażem. Jak wynika z informacji uzyskanych przez "Presserwis", rozstanie z PAP ze względu na organizację pracy redakcji rozważali też inni fotoreporterzy. 

Andrzej Lange przed pracą w PAP był m.in. fotoedytorem w "Fakcie" i szefem działów foto w dziennik.pl i "Super Expressie". W PAP zasłynął głównie z serii zwolnień wieloletnich i nagradzanych fotoreporterów: Jacka Turczyka, Bartłomieja Zborowskiego, Stacha Leszczyńskiego, Marcina Kmiecińskiego i Andrzeja Grygla.

Czytaj też: Wydawnictwo Bauer zamyka pięć tytułów i zwalnia ludzi. "Kryzys na rynku"

(PAR, 25.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.