Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 21, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Duże zmiany w „Newsweeku”. Zwolnienia znanych autorów i redaktorów

Gdy Aleksander Hudzik dołączał do "Newsweeka" w marcu 2019 roku, dział kultury miał czterech pracowników - teraz nie ma ani jednego.

W ramach zwolnień grupowych pracę w „Newsweeku” stracili dwaj i jedyni członkowie działu Kultura – kierownik Waldemar Kumór oraz Aleksander Hudzik. Z tytułem rozstaje się również felietonista Zbigniew Hołdys.

„Od dziś nie jestem szefem działu kultura i historia w tygodniku Newsweek. Oraz nie będę już kierował magazynem Newsweek Historia” – potwierdził dziś „Presserwisowi” Waldemar Kumór. Z tytułem rozstaje się również dziennikarz działu Aleksander Hudzik. Gdy ten drugi dziennikarz dołączył do "Newsweeka" w marcu 2019 roku dział kultury miał czterech pracowników – teraz nie ma ani jednego.

Czytaj też: Dzisiaj mogą ruszyć zwolnienia w Agorze. Kontrowersyjny zapis

Sytuację skomentowała Agnieszka Skrzypek-Makowska, rzeczniczka RASP. – Nie ma decyzji dot. zamknięcia magazynu Newsweek Historia. Redaktorem naczelnym tygodnika Newsweek oraz wszystkich jego wydań tematycznych jest Tomasz Sekielski – stwierdziła.

Nie otrzymaliśmy komentarza od redakcji "Newsweeka", jak w obecnej sytuacji do papierowej wersji magazynu będą powstawały treści na temat kultury.

Czytaj też: Zdjęcie pijącego dziennikarza na Twitterze. "Ja się zastraszyć nie dam"

(MZD, 21.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.