Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 17, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Emitel zmienił właściciela na brytyjski fundusz Cordiant Digital Infrastructure

Spółka Emitel odpowiada m.in. za emisję multipleksów telewizyjnych i kanałów radiowych (fot. Pixabay.com)

Brytyjski fundusz Cordiant Digital Infrastructure sfinalizował kupno wszystkich udziałów w spółce Emitel, która jest operatorem naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce. Wartość transakcji to ok. 1,9 mld zł.

Dotychczas właścicielem spółki Emitel był Astatine Investment Partners (wcześniej jako Alinda Capital Partners), firma private equity z siedzibami w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Umowa sprzedaży spółki Emitel funduszowi Cordiant Digital Infrastructure została podpisana 4 stycznia br. Teraz doszło do jej finalizacji, która była uzależniona m.in. od uzyskania zgód regulacyjnych Ministerstwa Aktywów Państwowych, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Cordiant Digital Infrastructure jest m.in. właścicielem spółki České Radiokomunikace, czyli czeskiej sieci wież komórkowych oraz platformy centrów danych Hudson Interxchange z Nowego Jorku.

Spółka Emitel to właściciel infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce. Odpowiada m.in. za emisję multipleksów telewizyjnych i kanałów radiowych. W 2021 roku miała 485,9 mln zł przychodów ze sprzedaży i 112,9 mln zł zysku netto.

(MNIE, 17.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.