Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Listopad 15, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Google zapłaci 392 mln dolarów kary. Za nielegalne śledzenie użytkowników

Google zbiera dane nawet, gdy ustawienie "historia lokalizacji" jest wyłączone (fot. Pexels.com)

Alphabet i koncern Google będą zmuszeni zapłacić karę w wysokości 392 mln dol. kary za nielegalne śledzenie użytkowników. To efekt skargi zbiorowej wniesionej przez prokuratorów generalnych 40 amerykańskich stanów.

Porozumienia wymagają również od Google ujawnienia konsumentom dodatkowych informacji na temat gromadzenia i wykorzystywania ich historii lokalizacji. Wiadomość pojawia się miesiąc po tym, gdy Google zgodziło się zapłacić 85 mln dol. w celu rozstrzygnięcia pozwu wniesionego przez prokuratora generalnego Arizony Marka Brnovicha. Zarzucił on firmie naruszenie stanowego prawa ochrony konsumentów poprzez oszukiwanie użytkowników smartfonów w kwestii prywatności lokalizacji.

Czytaj też: Elon Musk nie wyklucza bankructwa Twittera i nakazuje skończyć z pracą zdalną

Associated Press poinformowała, że nawet gdy ustawienie "historia lokalizacji” jest wyłączone, Google zbiera i przechowuje niektóre dane, czego robić nie powinno.

(MAC, 15.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.