Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 15, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Dziennik Wschodni" podnosi cenę okładkową

"Dziennik Wschodni" podniósł ceny okładkowe drugi raz w tym roku

Lubelski "Dziennik Wschodni" (Corner Media) podnosi cenę okładkową. Podobna decyzja czeka prawdopodobnie dwa pozostałe regionalne niezależne dzienniki.

Wydanie poniedziałkowe "Dziennika Wschodniego" zdrożało z 3,20 do 3,50 zł, wydania wtorkowe, środowe i czwartkowe – z 3 do 3,30 zł, a numery weekendowe – z 3,80 do 4 zł. Podwyżka została wprowadzona z początkiem listopada, i – jak mówi "Presserwisowi" redaktor naczelny gazety Krzysztof Wiejak – była podyktowana warunkami rynkowymi. – Chodzi oczywiście o wzrost kosztów i inflację – precyzuje Wiejak.

Czytaj też: RPO apeluje do premiera o ochronę wolności mediów. Jako przykład podaje Polska Press

"Dziennik Wschodni" podnosił cenę jesienią ubiegłego roku, gdy gwałtownie wzrosły ceny papieru i koszty druku. – Kolejna podwyżka ceny egzemplarzowej miała miejsce w lutym, ostatnia z początkiem listopada – wymienia Paweł Buczkowski, zastępca redaktora naczelnego "DW".

W "Kurierze Szczecińskim" (Kurier Szczeciński), drugim z trzech regionalnych dzienników pozostających poza Polska Press, decyzja o ewentualnej zmianie ceny okładkowej, zapadnie niebawem – przyznaje w rozmowie z "Presserwisem" Sylwia Dudek, zastępczyni redaktora naczelnego i wiceprezeska wydawnictwa.

Weekendowe wydanie "Kuriera Szczecińskiego" kosztuje dziś 4,90 zł, codzienne – 3,30 zł. – Wszyscy w wydawnictwie zdajemy sobie sprawę, że dla naszych czytelników bariera psychologiczna zakupu to 5 zł za wydanie weekendowe i 3,50 zł za codzienne, dlatego trudno tę decyzję podjąć – mówi Dudek, i dodaje, że ewentualną alternatywą byłoby odchudzenie zespołu. – Ale już nie mamy z kogo odchudzać. Zespół jest minimalny, a oszczędności ze zwolnień i tak nie są znaczące – dodaje.

Czytaj też: Zwolnienia w Agorze. W segmencie prasowym 84 osoby, w Heliosie 80 osób

Nie wiadomo, czy cenę podniesie trzeci z regionalnych dzienników – "Super Nowości"  (Wydawnictwo Prasowe Super Nowości) wydawany w Rzeszowie i należący do lokalnego biznesmena Romana Oraczewskiego. Dziś wydanie codzienne kosztuje 3,90 zł, a weekendowe 4,90 zł. Możliwość manewru cenowego jest niewielka, jak w przypadku "Kuriera Szczecińskiego". – Dostosowujemy się do cen "Nowin" rzeszowskich, nie możemy być drożsi – przyznaje Roman Oraczewski, właściciel gazety. – Jeżeli oni podniosą ceny, to my też. Oczywiście decyzje cenowe podejmujemy tak, jak na to pozwala rynek.

Wydawane w Rzeszowie "Nowiny" (Polska Press) kosztują w tygodniu 3,90 zł, a w weekend 4,90 zł.

Czytaj też: Autorka jednej z ekspertyz, w wyniku których ukarano TVN 24, kolejną doradczynią w KRRiT

(PAR, 15.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.