Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 06, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP nie przedłuży umowy na emisję gal boksu Tymex Boxing Promotions

TVP współpracę z Tymex Boxing Promotions nawiązała w czerwcu 2020 roku, przejmując prawa od Polsatu (fot. Pixabay.com)

TVP nie przedłuży praw do emisji gal organizowanych przez Tymex Boxing Promotions. Zaczęło się od reportażu Szymona Jadczaka z Wirtualnej Polski zatytułowanego "Kradzież, oszustwo, porwanie. Przestępcza przeszłość twórcy Gromdy". 

Na Twitterze poinformował o tym Marek Szkolnikowski, szef TVP Sport. "Nie będzie przedłużenia umowy" – podał.

Mariusz Grabowski, właściciel federacji, zawiesił w niej swój udział pod koniec marca br., tłumacząc to m.in. dobrem partnera telewizyjnego, czyli Telewizji Polskiej.

Czytaj też: Kanał młodzieżowy Telewizji Polskiej ma nadawać jako Alfa TVP

Był to efekt reportażu Szymona Jadczaka z Wirtualnej Polski zatytułowanego "Kradzież, oszustwo, porwanie. Przestępcza przeszłość twórcy Gromdy". W tekście podano, że Grabowski został skazany na 2,5 roku więzienia za trzy przestępstwa, m.in. za pomoc w porwaniu biznesmena z Pomorza. Grabowski podtrzymuje, że został pomówiony.

Z kolei w czasie transmitowanej w październiku br. przez TVP Sport gali MB Boxing Night 14 w Świeradowie-Zdroju wszedł na ring i siłą zerwał pas z bioder jednego z bokserów, który otrzymał go przez pomyłkę sędziego, tzw. supervisora. Później Grabowski przepraszał za swoje zachowanie.

TVP współpracę z Tymex Boxing Promotions nawiązała w czerwcu 2020 roku, przejmując prawa od Polsatu. Umowę podpisano na trzy lata.

Czytaj też: Nowy „Press”: Jacoń mówi o walce i bezbronności, Manowska koloryzuje, Lis nadal milczy, a Świrski tropi zdrajców

(MNIE, 06.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.