Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 03, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Anna Gumułka odchodzi z PAP do serwisu Cozwdrowiu.pl

Anna Gumułka pracowała w PAP od 1999 roku (fot: Facebook/Anna Gumułka)

Anna Gumułka, która od 23 lat była korespondentką PAP na Śląsku, przechodzi do serwisu Cozwdrowiu.pl. – Nie bez znaczenia była sytuacja w agencji – mówi o powodach swojej decyzji.

– To już nie jest to miejsce, gdzie zaczynałam pracę i zbudowałam swój status zawodowy – opowiada o PAP Anna Gumułka. – Zmieniły się standardy pracy dziennikarskiej i podejście do pracownika. Próbowałam zmieniać to od środka, choćby protestując wraz z innymi przeciwko zwolnieniu Andrzeja Grygla, ale jak widać bez powodzenia – dodaje dziennikarka.

Czytaj też: Zwolnienia grupowe w RAS Polska rozpoczną się 16 listopada

Andrzej Grygiel był przez 17 lat fotoreporterem PAP na Śląsku, ale agencja nie przedłużyła z nim umowy.

Anna Gumułka do redakcji PAP dołączyła jeszcze podczas studiów (jest absolwentką politologii na Uniwersytecie Śląskim). – Zawsze zajmowałam się tematyką zdrowia i medycyny. Teraz będę pracować w specjalistycznym serwisie Cowzdrowiu.pl – informuje.

Anna Gumułka dziennikarstwa uczyła się w Polskim Radiu Katowice. W kwietniu 1999 roku została etatową pracowniczką PAP. Relacjonowała wydarzenia na Śląsku, specjalizując się w tematyce zdrowotnej, społecznej, naukowej i kulturalnej. W 2004 była korespondentką w Londynie.

Czytaj też: UOKiK chce wyjaśnień w sprawie usterek technicznych w Viaplay, Polsat Box Go i Canal+ Online

(PAR, 03.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.