Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Październik 26, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

The Telegraph wymazał tekst o powrocie Borisa Johnsona na stanowisko premiera

Nadhim Zahawi miał pecha. Chciał zapunktować u przyszłego premiera, ale się nie udało (fot. Wikimedia Commons/Richard Townshend)

W niedzielę o godz. 21 "Daily Telegraph" opublikował na swojej stronie internetowej entuzjastyczny artykuł Nahima Zahawiego, dotyczący powrotu Borisa Johnsona na stanowisko premiera Wielkiej Brytanii. Artykuł został jednak usunięty w trybie natychmiastowym, bo w tym samym czasie Johnson mówił dziennikarzom, że wycofuje się z wyścigu o powrót na stanowisko.

Zatytułowany "Przygotuj się na Borisa 2.0 – człowieka, który sprawi, że Torysi i Wielka Brytania znów będą świetni" artykuł byłego ministra edukacji i krótkotrwałego kanclerza skarbu przedstawiał argumenty, dlaczego były premier miałby powrócić na Downing Street.

Czytaj też: Adidas kończy współpracę z Kanye Westem za mowę nienawiści i antysemityzm

Na nieszczęście dla autora w tym samym czasie Johnson ogłaszał rezygnację z planów. W ciągu kilku minut The Telegraph podjął decyzję o usunięciu tekstu w całości z internetu, nie stosując się do standardowej praktyki polegającej na opatrzeniu treści stosownym objaśnieniem.

Dziennikarze innych tytułów kpili z tej decyzji, sugerując, że była to próba zaoszczędzenia wstydu wciąż czynnemu politykowi. Niedługo potem kopie tekstu i tak zresztą zaczęły krążyć po internecie. Rzecznik Telegraph Media Group napisał o usunięciu: "Jako największy cyfrowy wydawca szybko reagujemy na ważne wydarzenia informacyjne i aktualizujemy nasze treści tak szybko, jak to możliwe".

Czytaj też: Elon Musk do piątku musi kupić Twittera, po tym terminie ruszy proces sądowy

(MAC, 26.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.