Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Październik 25, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Elon Musk do piątku musi kupić Twittera, po tym terminie ruszy proces sądowy

Twitter wytoczył proces Muskowi, bo ten chciał się wycofać z umowy kupna serwisu (screen: Youtube.com/TED)

Sąd w Delaware poinformował, że termin, do którego musi zostać zawarta umowa kupna Twittera przez Elona Muska to godz. 17 czasu nowojorskiego w piątek 28 października. Jeżeli termin nie zostanie dotrzymany, to w pierwszej połowie listopada odbędzie się rozprawa sądowa.

Sędzia Kathaleen McCormick wcześniej wyznaczyła rozprawę na 17 października, ale niedługo przed tamtym terminem Musk zdecydował, że jednak zrealizuje transakcję. Teraz termin na wypełnienie umowy kupna serwisu społecznościowego za 44 mld dol. (po 54,20 dol. za akcję) wyznaczono na 28 października.

Czytaj też: Elon Musk zapowiada zwolnienie 5,5 tys. pracowników po przejęciu Twittera. To 75 proc. załogi

Przeszkodą mogącą utrudnić finalizację transakcji może być dochodzenie prowadzone przez Komisję ds. Inwestycji Zagranicznych w Stanach Zjednoczonych (CFIUS), która dokonuje przeglądu umów biznesowych i może je blokować. Musk kupuje Twitter przy wsparciu finansowym inwestorów spoza USA, w tym saudyjskiego księcia Alwaleeda bin Talala Al Sauda, który jest już udziałowcem Twittera. 

Jeżeli transakcja nie zostania zawarta w wyznaczonym terminie, to prawdopodobnie  mniej więcej tydzień później rozpocznie się proces sądowy.

Czytaj też: Google aktualizuje algorytm antyspamowy, utrudni manipulacje wynikami wyszukiwania

(MAC, 25.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.