Temat: public relations

Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Październik 26, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Adidas kończy współpracę z Kanye Westem za mowę nienawiści i antysemityzm

Kanye West może już tylko grać koncerty, bo jego działalność pozamuzyczna ma się coraz gorzej (fot. Wikimedia Commons/David Shankbone)

Producent sprzętu sportowego, niemiecka firma Adidas, ze skutkiem natychmiastowym kończy współpracę z Kanye Westem, reagując na obraźliwe zachowania amerykańskiego rapera i projektanta.

Wcześniej współpracę z artystą, który przybrał imię Ye, zerwały Balenciaga oraz JP Morgan i magazyn modowy "Vogue". Raper współpracował z Adidasem przez 10 lat. Nagranie, w którym zadrwił ze spółki, pojawiło się w sieci 16 października. Oficjalnie firma za powód zerwania podała mowę nienawiści i antysemickie wypowiedzi.

Czytaj też: Elon Musk do piątku musi kupić Twittera, po tym terminie ruszy proces sądowy

Westa skrytykowała m.in. dyrektorka marketingu handlowego Adidasa Sarah Camhi, pisząc na Linkedinie, że "jako członek społeczności żydowskiej nie może dłużej milczeć w imieniu marki, która ją zatrudnia."

Wcześniej zablokowano konta Westa na Instagramie i Twitterze za złamanie zasad ich użytkowania. 

Niedawno raper informował o przejęciu prawicowej sieci społecznościowej Parler, uważanej za źródło komunikacji uczestników ubiegłorocznych zamieszek na Kapitolu.

Czytaj też: Netflix otworzył w Los Angeles sklep z rekwizytami z seriali

(MAC, 26.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.