Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 25, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Serwis Gonet.tv nadal bez umowy z TVP, ale poszerza ofertę o kolejne jej kanały

Gonet.tv to czeska platforma internetowa udostępniająca kanały telewizyjne, m.in. w Polsce, Czechach i Chorwacji (fot. Pixabay.com)

Oferujący dostęp do kanałów telewizyjnych serwis Gonet.tv nadal nie ma umowy z TVP na udostępnianie jej podstawowych kanałów. Mimo to oferuje TVP 1 i TVP 2 oraz dołącza kolejne wersje TVP 3, powołując się na regułę must carry z ustawy o radiofonii i telewizji.

W ostatnich dniach serwis Gonet.tv dodał do oferty: TVP 3 Kraków, TVP 3 Łódź, TVP 3 Szczecin, TVP 3 Gdańsk, TVP 3 Wrocław i TVP 3 Poznań. Dołączyły one do już wcześniej obecnych w ofercie TVP 3 Warszawa i TVP 3 Katowice.

Czytaj też: TVP zamawia prasę – największe zapotrzebowanie ma na tygodnik "Sieci"

– Dodaliśmy dodatkowe stacje TVP 3 w oparciu o must carry i planujemy dodać wszystkie TVP 3 – informuje Grzegorz Brzuska, country manager Poland Gonet.tv. I dodaje: – Od dawna chcemy podpisać umowę z TVP, ale nikt z nami nie rozmawia. Dlatego dostarczamy stacje TVP na zasadzie must carry.

Telewizja Polska nie odpowiedziała na nasze pytanie, czy rzeczywiście nie chce prowadzić rozmów z Gonet.tv i jak odnosi się do obecnego udostępniania jej kanałów przez ten serwis.

Gonet.tv miał już w ofercie wszystkie 16 wersji TVP 3. Większość z nich zniknęła z oferty jesienią ub.r. Gonet.tv tłumaczył wtedy, że kanały TVP 3 zostały usunięte na żądanie TVP przez dostawcę sygnału. Z kolei Telewizja Polska informowała, że nigdy nie udostępniała serwisowi Gonet.tv sygnału swoich programów, "więc nie mogła też ograniczyć ich wykorzystywania przed ten podmiot".

Czytaj też: TVP 1 przenosi "Sport", bo przed "Wiadomościami" ma mniej widzów niż serwis sportowy TVN

Właściciele kanałów objętych must carry od lat są w sporze z platformami internetowymi, np. WP Pilot (grupa Wirtualnej Polski). Według KRRiT zasada obowiązkowego udostępniania podstawowych stacji (TVP 1, TVP 2, TVP 3, Polsat, TV 4, TV Puls i TVN) obejmuje też platformy internetowe, ale z zaznaczeniem, że powinny one podpisać umowy dystrybucyjne z nadawcami tych kanałów. Zgodnie z przepisami ustawy nadawca nie powinien odmówić operatorowi wyrażenia zgody na rozprowadzanie podstawowych stacji.

Gonet.tv (Gonet s.r.o.) to czeska platforma internetowa udostępniająca kanały telewizyjne, m.in. w Polsce, Czechach i Chorwacji. W Polsce za jej najtańszy pakiet trzeba płacić 9,90 zł miesięcznie.

Czytaj też: Prezes Polska Press Stanisław Bortkiewicz pozostaje doradcą zarządu TVP

(MNIE, 25.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.