Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Październik 24, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Slay, Kerfuś, essa i rel do wyboru jako młodzieżowe słowo roku 2022

Zeszłorocznym zwycięzcą był "śpiulkolot" (fot. materiały prasowe)

Uruchomiony został pierwszy etap plebiscytu Młodzieżowe Słowo Roku 2022. Z nadesłanych przez internautów słów jury wybierze 20, które trafią do finału.

Internauci mogą zgłaszać propozycje do 8 listopada poprzez stronę Sjp.pwn.pl. Organizatorzy konkursu proszą poza wysłaniem wytypowanego słowa o podanie przykładów jego użycia. Po analizie nadesłanych propozycji 15 listopada opublikowana zostanie finałowa dwudziestka. Następnie do 30 listopada będzie prowadzone głosowanie, w którym zostanie wybrany zwycięzca. 

Czytaj też: Dziennikarka Polsatu zarzuca TVP kradzież. "Jak ktoś ma wywiad na wyłączność, to nie podsłuchuj"

Wśród najczęściej sugerowanych słów przez internautów znajdują się m.in. slay (określającego coś bardzo dobrego), essa (łatwy), rel (czyli coś, z czym można się utożsamiać) oraz kerfuś.

Tegoroczny plebiscyt to siódma edycja plebiscytu Młodzieżowe Słowo Roku. W poprzednich latach wygrywały takie słowa, jak: sztos (coś super), dzban (ktoś głupi) i śpiulkolot (określenie na miejsce do spania lub czynność udania się na odpoczynek).

W skład jury plebiscytu wchodzą prof. dr hab. Marek Łaziński, prof. dr hab. Ewa Kołodziejek, dr hab. prof. ucz. Anna Wileczek oraz Bartek Chaciński, dziennikarz "Polityki".

Czytaj też: TVP Info wyemitował kolejny propagandowy film Marcina Tulickiego. Tym razem o Radosławie Sikorskim

(KAP, 24.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.