Temat: programy telewizyjne

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 17, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Emigracja" wiosną w Canal+. Trwają zdjęcia w Londynie

"Emigracja" jest adaptacją książki autorstwa pisarza tworzącego pod pseudonimem Malcolm XD (fot. materiały prasowe)

Wiosną w Canal+ Premium i serwisie Canal+ Online obejrzeć będzie można serial "Emigracja", do którego zdjęcia trwają obecnie w Londynie.

"Emigracja" jest adaptacją książki autorstwa pisarza tworzącego pod pseudonimem Malcolm XD. To historia dwóch chłopaków, którzy zostają zmuszeni do opuszczenia swojego miasteczka i wyjazdu zarobkowego do Londynu.

Czytaj też: Netflix: "Wielka woda" obejrzana w 10 mln gospodarstw domowych na świecie

"Przy produkcji Emigracji zdecydowaliśmy się na odważne rozwiązanie – realizację zdjęć w centrum Londynu, we współpracy z brytyjską ekipą, zabierając w podróż wszystkich aktorów i twórców" – powiedziała producentka kreatywna Jake Vision DGA Studio Dorota Kośmicka, cytowana w komunikacie prasowym. "Przygotowania i dokumentacje zajęły wiele miesięcy, a efektem tej pracy jest plan zdjęciowy w Londynie, w najbardziej znanych i prestiżowych lokalizacjach, takich jak: Buckingham Palace, Piccadilly Circus, China Town, Seven Dials, Covent Garden, Hyde Park czy Belgrave Square" – wymieniła.

Główne role w "Emigracji" grają Tomasz Włosok i Michał Balicki. W obsadzie znaleźli się również: Paulina Gałązka, Adam Bobik, Piotr Trojan, Jarosław Boberek, Katarzyna Bujakiewicz, Andrzej Zieliński, Agnieszka Suchora, Michał Czernecki, Mikołaj Chroboczek i Marcin Miodek. W epizodach pojawiają się aktorzy m.in. z Anglii, Holandii, Niemiec, Chin, Afryki, Czech, Ameryki i Portugalii.

Czytaj też: Krakowska urzędniczka wygrażała dziennikarzowi bloga Krowoderska.pl

Reżyserem 10-odcinkowego serialu jest Łukasz Kośmicki, który wraz z Malcolmem XD jest współautorem scenariusza na podstawie książki. Producentem serialu jest Jake Vision DGA Studio, a producentem kreatywnym Dorota Kośmicka.

Premiera "Emigracji" odbędzie się wiosną 2023 roku w stacji Canal+ Premium i serwisie Canal+ Online.

Czytaj też: Jak hartował się TVN. Początki były fatalne, "chrzaniło się wszystko"

(KOZ, 17.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.