Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Październik 17, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix: "Wielka woda" obejrzana w 10 mln gospodarstw domowych na świecie

"Wielka woda" to sześcioodcinkowy dramat katastroficzny, inspirowany wydarzeniami z okresu powodzi tysiąclecia (fot. materiały prasowe)

Serial "Wielka woda" tydzień od premiery obejrzano w 10 mln gospodarstw domowych na całym świecie – poinformował Netflix.

Jak podał Netflix, "Wielka woda" była drugim najbardziej oglądanym nieanglojęzycznym serialem w serwisie, plasując się w rankingu Top 10 serwisu w 78 krajach, w tym w Polsce, Kanadzie, Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Danii, Francji, Wielkiej Brytanii, Maroku i Turcji.

Czytaj też: „Wielka woda” ze znakomitym wynikiem. A w niej Magda Mołek i inne dziennikarskie wątki

"Dzięki popularności produkcji ludzie z każdego zakątka globu poznają ważny fragment polskiej historii. Ale to, co dla mnie jest najistotniejsze, to że niezależnie od kontynentu widzowie utożsamiają się z naszymi bohaterami. Właśnie o to nam chodziło, aby stworzyć uniwersalną opowieść o sile wspólnoty i rodziny w obliczu katastrofy" – skomentował w komunikacie Jan Holoubek, reżyser formatujący "Wielką Wodę".

"Wielka woda" to sześcioodcinkowy dramat katastroficzny, inspirowany wydarzeniami z okresu powodzi tysiąclecia, która nawiedziła Wrocław i okolice w 1997 roku. Serial miał premierę w Netflixie w środę 5 października.

Czytaj też: Krakowska urzędniczka wygrażała dziennikarzowi bloga Krowoderska.pl

Pomysłodawczynią i producentką "Wielkiej wody" jest Anna Kępińska. W rolach głównych występują Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt, Ireneusz Czop oraz Marta Nieradkiewicz, Mirosław Kropielnicki, Anna Dymna i Tomasz Kot. Serial wyreżyserowali Jan Holoubek i Bartłomiej Ignaciuk, autorami scenariusza są Kasper Bajon i Kinga Krzemińska. Za zdjęcia odpowiada Bartłomiej Kaczmarek.

"Wielka woda" jest 12. polskim serialem Netflixa.

Czytaj też: Jak hartował się TVN. Początki były fatalne, "chrzaniło się wszystko"

(KOZ, 17.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.