Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Październik 14, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Google zatwierdza aplikację Trumpa w sklepach Google Play

Bez sklepów Google i Apple większość użytkowników smartfonów miało ogromne kłopoty z pobieraniem Truth Social (fot. Wikimedia Commons/Gage Skidmore)

Alphabet zatwierdził aplikację społecznościową Truth Social należącą do Donalda Trumpa do dystrybucji w sklepach Google Play.

Według informacji podawanej przez rzecznika Google w sierpniu aplikacja – którą w Apple App Store na terenie Stanów Zjednoczonych uruchomiono już w lutym – nie była wcześniej dostępna w sklepie Google Play z powodu niewystarczającego moderowania treści.

Czytaj też: Netflix 3 listopada wprowadza wersję z reklamami, w przyszłym miesiącu w 12 krajach

Bez sklepów Google i Apple większość użytkowników smartfonów miało ogromne kłopoty z pobieraniem Truth Social. Telefony z Androidem stanowią ok. 40 proc. amerykańskiego rynku smartfonów. Trump Media & Technology Group (TMTG), która obsługuje Truth Social, udostępni aplikację wkrótce, choć nie podano jeszcze dokładnego terminu.

Truth Social pomogła Trumpowi wrócić do mediów społecznościowych – ponad rok po tym, jak został wykluczony przez Twitter, Facebook, Instagram i YouTube po zamieszkach na Kapitolu 6 stycznia 2021 roku.

Czytaj też: Euronews odpowiada na list ukraińskich mediów i odrzuca zarzuty o wspieranie propagandy Kremla

(MAC, 14.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.