Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Październik 04, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Daily Mirror" przeprasza kanclerza Kwartenga za błędny podpis pod zdjęciem

Kwasi Kwarteng bardzo się zdziwił, gdy na zdjęciu ilustrującym tekst o nim zobaczył innego ciemnoskórego mężczyznę (screen: Twitter.com/KwasiKwarteng)

"Daily Mirror" przeprasza brytyjskiego kanclerza skarbu Kwasiego Kwartenga za to, że na swojej stronie internetowej zilustrował tekst o nim zdjęciem innej osoby. Oddźwięk był tym większy, że od 1 października trwa Black History Month (Miesiąc Czarnej Historii), a pomyłka dotyczyła osób ciemnoskórych.

Potępiając "straszny błąd", który miał miejsce pierwszego dnia Miesiąca Czarnej Historii, w publikacji napisano: "Dzisiaj rano zdjęcie w tekście o Kwasim Kwartengu zostało opatrzone błędnym podpisem na stronie Mirror. To był straszny błąd. Przepraszamy pana Kwartenga i wszystkich naszych czytelników".

Czytaj też: Marina Owsiannikowa uciekła z aresztu domowego. Jest na liście osób poszukiwanych

Przeprosiny pojawiły się po tym, jak kanclerz skarbu w nowym rządzie premier Liz Truss opublikował na Twitterze zrzut ekranu z internetowego artykułu na temat minibudżetu, zawierający zdjęcie Bernarda Mensaha, prezesa międzynarodowego Bank of America. Zdjęcie zostało opatrzone słowami: "Kwasi Kwarteng powiedział, że musi zrobić »coś innego« z minibudżetem". "To nie ja… @DailyMirror" – napisał Kwarteng.

W oświadczeniu wydanym ponad godzinę po tym, jak Kwarteng wskazał błąd, gazeta zadeklarowała: "Mirror ma długą historię walki z rasizmem i podwoimy nasze wysiłki w tym zakresie".

Czytaj też: Lis nie będzie skarżył Jadczaka za tekst o mobbingu. Jadczak odpowiada

(MAC, 04.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.