Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 04, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marina Owsiannikowa uciekła z aresztu domowego. Jest na liście osób poszukiwanych

Marina Owsiannikowa zabrała córkę i zniknęła z radarów rosyjskich służb (fot. Wikimedia Commons)

Rosyjska dziennikarka telewizyjna Marina Owsiannikowa, która zasłynęła protestem na antenie Pierwowo Kanała przeciwko agresji Rosji na Ukrainę, trafiła na listę osób poszukiwanych. Powodem jest jej ucieczka z aresztu domowego.

44-letnia Owsiannikowa w sierpniu została aresztowana na dwa miesiące, grozi jej do 10 lat więzienia, jeżeli zostanie uznana winną rozpowszechniania fałszywych widomości na temat rosyjskich sił zbrojnych. Sprawa dotyczy jej kolejnego, lipcowego protestu, kiedy ustawiła się naprzeciwko Kremla z plakatem, na którym było napisane, że Władimir Putin jest mordercą, a jego żołnierze faszystami.

Czytaj też: Rosja zamyka dostęp do aplikacji muzycznej SoundCloud. Powodem "fałszywe informacje"

Zamiast w więzieniu, w oczekiwaniu na proces została osadzona w areszcie domowym. Jednak państwowy serwis Russia Today poinformował, że wyjechała, a jej miejsce pobytu jest nieznane. "Moja była żona opuściła miejsce, które sąd wyznaczył jej na areszt domowy i razem z moją 11-letnią córką uciekła w nieznanym kierunku" – agencja cytuje byłego męża.

Nazwisko Owsiannikowej i zdjęcie pojawiły się następnie na internetowej liście MSW pokazującej uciekinierów przed wymiarem sprawiedliwości.

Czytaj też: Meta zamraża zatrudnienie i przygotowuje restrukturyzację

(MAC, 04.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.