Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 04, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Addressable TV w ofercie TVN Media. Dwa warianty produktu

Addressable TV umożliwia emisję reklam do wybranej grupy widzów programu (fot. materiały prasowe)

Biuro reklamy TVN Media wprowadziło do oferty możliwość zakupu spersonalizowanych reklam telewizyjnych kierowanych do wybranych gospodarstw domowych.

Model dynamicznej podmiany reklamy, czyli addressable TV, polega na nałożeniu na tradycyjne bloki reklamowe emitowane w telewizji liniowej alternatywnych bloków, zawierających spersonalizowany zestaw reklam dostosowany do indywidualnych cech użytkownika. Reklamy dostarczane są drogą internetową i nakładają się na blok liniowy.

Czytaj też: Addressable TV to rewolucja w reklamie telewizyjnej. Co musisz wiedzieć

Jak przekonuje biuro prasowe TVN Media, addressable TV łączy zalety tradycyjnej telewizji liniowej – jak zasięg, z możliwościami świata digital, w tym przede wszystkim z większą precyzją dotarcia czy lepszym dopasowaniem reklam.

Tym samym reklamodawcy otrzymują możliwość m.in. realizacji kampanii lokalnych z wykorzystaniem ogólnopolskich stacji telewizyjnych. 

Opracowana przez biuro reklamy TVN Media oferta addressable TV obejmuje dwa warianty produktu.

Pierwszy to copy splitting, czyli propozycja skierowana do reklamodawców kupujących kampanie telewizyjne w ramach portfolio Warner Bros. Discovery w Polsce. Polega na podmianie kopii telewizyjnych w ramach kampanii liniowej klienta. Ta forma komunikacji sprawdzi się np. w przypadku reklamodawców zainteresowanych zróżnicowaniem komunikatu w zależności od obszaru geograficznego.

Czytaj też: Orange Polska i Value Media wykorzystują Addressable TV

Drugi wariant to addressable ads, czyli emisja dedykowanych reklam w ramach całej dostępnej przestrzeni reklamowej oferowanej na telewizorach podłączonych do internetu, gdzie możliwe jest stosowanie DAI. Rozwiązanie to nie wymaga od reklamodawcy wcześniejszego zakupu linearnej kampanii telewizyjnej. Rozwiązanie skierowane jest do marketerów, którzy dotychczas nie decydowali się na obecność w telewizji.

W pierwszym etapie w ofercie grupy TVN Warner Bros. Discovery znalazły się telewizory w zasięgu naziemnej telewizji cyfrowej z aktywną technologią HbbTV, umożliwiające emisję zestawu adresowalnych reklam dla trzech kanałów: TVN, TVN Siedem oraz TTV, dostępnych w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

"Wkrótce oferta obejmie urządzenia TV podłączone do internetu, z aktywną aplikacją player.pl oraz telewizory smart TV dostępne w środowisku kablowo-satelitarnym" – zapowiada TVN Warner Bros. Discovery.

Czytaj też: Podwyżki cen reklam w rozgłośniach Agory i Time. Wśród powodów wysoka inflacja

Personalizacja reklam odbywa się na podstawie wiedzy o użytkowniku. Grupy odbiorców reklam addressable TV mogą być zdefiniowane na poziomie gospodarstwa domowego i określone na podstawie następujących kryteriów: danych geolokalizacyjnych (możliwość kierowania reklam do zdefiniowanych geograficznie obszarów jak województwa, miasta, powiaty czy kody pocztowe), danych demograficznych (płeć i przedział wiekowy), szacunkowego poziomu zamożności gospodarstw domowych, lokalizacji placówek handlowo-usługowych – możliwość realizacji kampanii wokół konkretnych kategorii punktów handlowo-usługowych.

Ponadto istnieje możliwość zawężenia zakresu terytorialnego kampanii do osób zamieszkujących okolicę wybranych lokalizacji, z dokładnością do jednego kilometra.

Czytaj też: TVN o wpisie Wendzikowskiej: "Zdarzały się niestety zachowania, które nie powinny były mieć miejsca"

(KOZ, 04.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.