Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 30, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Aktywiska Małgorzata Górska rozważa działania prawne przeciwko "Wiadomościom"

Małgorzata Górska podkreśla, że jej słowa zostały ukazane w negatywnym kontekście (fot. materiały prasowe)

Małgorzata Górska, koordynatorka kampanii "Stop drodze wodnej E40", poinformowała, że rozważa podjęcie działań prawnych w związku z wykorzystaniem jej wizerunku przez "Wiadomości" TVP.

Wizerunek Górskiej został wykorzystany w poniedziałkowym wydaniu "Wiadomości" w materiale pod tytułem "Niemcy blokują polskie inwestycje", w którym mówiono m.in. o drodze wodnej E40. W materiale zacytowano słowa wypowiedziane przez aktywistkę w rozmowie z Gazeta.pl. "Droga wodna E40 to potężna inwestycja, która nie tylko będzie kosztować miliardy, ale także będzie mieć katastrofalne skutki dla środowiska. I stoi w sprzeczności z prawem krajowym i międzynarodowym (...) ta droga wodna jest inwestycją katastrofalną dla ludzi".

Czytaj też: KRRiT dała nadawcom zielone światło do rozszczepiania reklam

Działaczka uważa, że cytat został wyrwany z kontekstu i przedstawiono go w negatywnym świetle. W materiale zabrakło wyjaśnień Górskiej, dlaczego według niej droga wodna będzie miała negatywny wpływ na środowisko. Wykorzystano w nim również jej zdjęcie autorstwa Grzegorza Wełnickiego z RATS Agency. Według Górskiej było to naruszenie jej praw, gdyż wizerunek został wykorzystany bez jej zgody i wiedzy. 

"I jedno i drugie – moim zdaniem – narusza moje dobra osobiste. Nie jestem osobą publiczną. Dlatego rozważam działania prawne w ich obronie" – napisała aktywistka w oświadczeniu opublikowanym przez Gazeta.pl. "Transport i inwestycje strategiczne dla Polski można realizować nie niszcząc skarbów polskiej przyrody" zaznaczyła.

Czytaj też: Pozostali bohaterowie okładki "Newsweek Polska" nie chcą skarżyć wydawcy za "Siewców głupoty"

(KAP, 30.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.