Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 30, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kanał TVP ABC ponownie dostępny tylko w nowym standardzie naziemnym

TVP tłumaczy, że dodatkowa emisja TVP ABC w standardowej jakości na MUX 8 została uruchomiona tylko na okres wakacyjny (screen: YouTube/Shrek Ogr)

Kanał dla dzieci TVP ABC, który od początku lipca był równolegle nadawany na pierwszym i ósmym multipleksie, został usunięty z MUX 8. Oznacza to, że jest dostępny ponownie tylko dla widzów posiadających telewizory i dekodery w nowym standardzie naziemnym.

TVP tłumaczy, że dodatkowa emisja TVP ABC w standardowej jakości na MUX 8 została uruchomiona na czas wakacyjny (wcześniej nie podawano okresu, na jaki udostępniono drugi przekaz kanału).

Czytaj też: Polsat w Wigilię ponownie z filmem "Kevin sam w domu"

Dzięki podwójnej emisji stacja była dodatkowo dostępna także dla widzów, którzy nie wymienili starych dekoderów lub telewizorów. Ósmy multipleks nadaje bowiem w starym standardzie naziemnym, choć w związku z tym, że emituje sygnał w innym paśmie i polaryzacji niż pozostałe, nie ma zasięgu ogólnopolskiego.

Kanał TVP ABC pozostaje na tzw. pierwszym multipleksie, nadającym już w nowym standardzie. Tam dostępny jest w wyższej jakości – HD.

Po usunięciu TVP ABC z MUX 8, Telewizja Polska mogła podnieść jakość obrazu obecnego tam kanału TVP Kultura do HD.

Większość stacji TVP (m.in. TVP 1, TVP 2, TVP 3 i TVP Info) jest z kolei bez zmian dostępna na trzecim multipleksie, który na wniosek Mariusz Kamińskiego, szefa MSWiA, może nadawać w starym standardzie do końca 2023 roku.

Czytaj też: Polskie Radio podnosi ceny reklam po raz drugi w tym roku

(MNIE, 30.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.