Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 28, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Złote Pióro Wolności WAN-IFRA dla „Gazety Wyborczej" i Fundacji Gazety Wyborczej

WAN-IFRA uzasadniło, że „Gazeta Wyborcza" znana jest ze stawiania czoła licznym wyzwaniom związanym z dostarczaniem niezależnych i rzetelnych treści dziennikarskich (fot. materiały prasowe)

Złote Pióro Wolności 2022, czyli Golden Pen of Freedom - doroczna nagroda stowarzyszenia World Association of News Publishers (WAN-IFRA) - trafiło do „Gazety Wyborczej" i Fundacji Gazety Wyborczej.

W ten sposób doceniono dorobek i dziennikarską misję redakcji, a także wsparcie, jakiego dziennik i fundacja udzielają ukraińskim kolegom po rosyjskiej inwazji. Wręczenie nagrody odbyło się w środę 28 września, w Saragossie w Hiszpanii podczas World News Media Congress 2022.

Złote Pióro Wolności WAN-IFRA otrzymują co roku osoby lub organizacje, które wniosły wybitny wkład w obronę i promocję wolności prasy. Tegoroczna nagroda została przyznana - jak wskazują organizatorzy - „redakcji informacyjnej, która jest ostoją niezależności i bastionem przeciwko autorytaryzmowi".

World Association of News Publishers to organizacja pozarządowa typu non-profit, w skład której wchodzi 76 krajowych stowarzyszeń prasowych, 12 agencji prasowych, 10 regionalnych organizacji prasowych i wielu indywidualnych dyrektorów gazet w 100 krajach.

(AMS, 28.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.