Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 26, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Lis idzie na ugodę z Bogdanem Rymanowskim. "Lepsza niż wieloletni spór sądowy"

Bogdan Rymanowski trafił na okładkę wydania tygodnika "Newsweek Polska" z 5 grudnia 2021 roku (screen: YouTube/Tomasz Lis, YouTube/polsatnews.pl)

Tomasz Lis zdecydował się pójść na ugodę z Bogdanem Rymanowskim. Jak pisze, jest to lepsze rozwiązanie niż potencjalny wieloletni spór sądowy. Konflikt obu dziennikarzy rozpoczął się w grudniu zeszłego roku, kiedy to tygodnik "Newsweek Polska", którego naczelnym był wtedy Lis, opublikował okładkę z Rymanowskim nazwanym "siewcą głupoty".

Bogdan Rymanowski trafił na okładkę wydania tygodnika "Newsweek Polska" z 5 grudnia 2021 roku. Jego zdjęcie umieszczono obok innych osób publicznych – Edyty Górniak, Jana Pospieszalskiego i Piotra Schramma, którzy kwestionują pandemię i zniechęcają do szczepień – z podpisem "siewcy głupoty".

Czytaj też: Dziennikarz TVN 24 niewpuszczony na "otwarte" spotkanie z Antonim Macierewiczem

Za tę okładkę Rymanowski zapowiadał później w styczniu wytoczenie Lisowi pozwu sądowego. Sprawa po paru miesiącach ucichła, jednak w lipcu Rymanowski cały czas zapowiadał, że nie wycofuje się z pozwu.

Teraz Tomasz Lis oznajmił na Twitterze, że poszedł z Bogdanem Rymanowskim na ugodę. "Wyjaśnienie: W ramach gruntownego porządkowania moich spraw uznałem za racjonalne i pożądane zamknięcie niepotrzebnych frontów i skoncentrowanie  się na tym, co ważne. Stąd przystałem na proponowaną mi ugodę z Bogdanem Rymanowskim. Lepsza ugoda niż wieloletni spór sądowy" – napisał były redaktor naczelny "Newsweek Polska".

Zaraz potem Lis opublikował oświadczenie, w którym pisze:

W ramach zawartej ugody oświadczam, że publikując w serwisie społecznościowym Twitter w dniu 5 i 6 grudnia 2021 r. wpis z dołączoną do niego grafiką w postaci okładki tygodnika Newsweek Polska odnoszącego się do osoby Pana Bogdana Rymanowskiego moim celem nigdy nie było podważenie jego rzetelności zawodowej i reputacji jako dziennikarza. Jeśli Pan Redaktor Rymanowski poczuł się tymi słowami dotknięty, to jest mi z tego powodu przykro.

Tomasz Lis

Bogdan Rymanowski odpowiedział na oświadczenie Tomasza Lisa na swoim profilu na Facebooku.

Czytaj też: Dariusz Wołowski zwolniony z Interii. "Sądziłem, że będzie to inaczej wyglądało"

"Przyjmuję ten gest drugiej strony jako wyraz dobrej woli. Sprawę uważam za zamkniętą" – napisał dziennikarz Polsat News.

Czytaj też: Agnieszka Oszczyk z TVP Info prowadzącą "Panoramę" za Martę Kielczyk

(HAD, 26.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.