Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 22, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nina Graboś po ponad 17 latach rozstaje się z Agorą. „To moja decyzja”

Nina Graboś informuje, że odejście z Agory było jej decyzją (fot. materiały prasowe)

Z Agory po ponad 17 latach odchodzi Nina Graboś, dyrektorka ds. komunikacji korporacyjnej spółki.

Nina Graboś informuje, że była to jej decyzja. Na razie nie ujawnia dalszych planów zawodowych. Pracę w Agorze zakończy z końcem października. Graboś była odpowiedzialna za relacje inwestorskie, PR i biuro prasowe spółki, a także działania z zakresu CSR i ESG. Kierowała także biurem zarządu Agory.

Nina Graboś z Agorą związana była od 2005 roku. W lutym 2009 roku została szefową działu relacji inwestorskich, w 2014 roku przejęła również nadzór nad działaniami PR i biura prasowego, a w 2021 roku pod jej opiekę trafiło biuro zarządu. Poprzednio była sekretarzem spółki w dziale prawnym, a także zastępczynią dyrektora pionu projekty specjalne. Przed Agorą Graboś związana była ze spółkami z rynku finansowego.

Od listopada 2022 roku obszary PR, IR i ESG Agory będą funkcjonowały samodzielnie i podlegały wyznaczonym członkom zarządu spółki. 

Agata Staniszewska, rzeczniczka prasowa i dotychczasowa zastępczyni dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej spółki, zostanie od listopada 2022 roku szefową PR Agory. Dział PR Agory nadal będzie podlegać bezpośrednio prezesowi spółki Bartoszowi Hojce. W zespole PR pozostają Aleksandra Kubrak i Paulina Rydzek.

Z kolei działania Agory w zakresie relacji z inwestorami oraz rynkiem kapitałowym poprowadzi od listopada Krzysztof Mazur jako samodzielny menedżer ds. IR. Jego bezpośrednią przełożoną będzie Anna Kryńska-Godlewska, członkini zarządu Agory odpowiedzialna m.in. za obszar finansów.

Natomiast działania z obszaru ESG, związane m.in. z raportowaniem niefinansowym, od listopada prowadzić będzie Anna Fidos, która awansuje na stanowisko menedżerki ds. ESG. Fidos będzie podlegać Tomaszowi Grabowskiemu, który przejął w ramach zarządu Agory odpowiedzialność za kwestie ESG.

(KOZ, 22.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.