Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 19, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Duże polskie media mają specjalnych korespondentów na dzisiejszym pogrzebie Elżbiety II

Ceremonia pogrzebowa królowej odbędzie się w opactwie westminsterskim w Londynie (screen: YouTube/BBC News)

Uroczystości pogrzebowe brytyjskiej królowej Elżbiety II relacjonować będą dziś dla polskich mediów – obok ich londyńskich korespondentów – także specjalni wysłannicy.

Relacje z Londynu dla TVP przygotowują korespondent Dariusz Bohatkiewicz oraz Karolina Pajączkowska i Marcin Czapski. TVN 24 w Londynie ma korespondenta Macieja Worocha i dwóch reporterów z Polski. Wysłannikami Polsat News do Wielkiej Brytanii są Stanisław Wryk i Agnieszka Laskowska.

Czytaj też: BBC, ITV i Sky News wspólnie pokażą pogrzeb Elżbiety II. Rekordowy zasięg 4,1 mld widzów

W RMF FM pogrzeb relacjonować będą korespondent rozgłośni w Londynie Bogdan Frymorgen i specjalny wysłannik Mateusz Chłystun. Radio Zet na miejscu na korespondentkę Annę Rączkowską, dołączyła do niej wrocławska reporterka stacji Grażyna Wiatr. – Dla radia Tok FM specjalne relacje od dnia śmierci Elżbiety II do dnia pogrzebu przygotowuje dziennikarz na stałe mieszkający w Wielkiej Brytanii – Jakub Krupa – informuje Agata Staniszewska, rzeczniczka Agory.

"Gazeta Wyborcza" ma stałego korespondenta w Wielkiej Brytanii – jest nim Stanisław Skarżyński. "Fakt" wysłał do Londynu Jana Kwietniewskiego wraz z fotoreporterem.

Z Onetu do Londynu poleciał Bartłomiej Bublewicz. Dziennikarzy na miejscu nie będą mieć portale Gazeta.pl i Wirtualna Polska.

Czytaj też: Widownia "The Crown" na Netflixie wzrosła po śmierci królowej o 800 proc.

(KOZ, 19.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.