Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 16, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jarosław Kurski z "GW" napisał książkę "Dziady i dybuki" o dziejach swojej rodziny

Jarosław Kurski zbadał dzieje swojego rodu. Na okładce - takie zdjecie (fot. materiały prasowe)

Nakładem Wydawnictwa Agora 12 października ukaże się książka Jarosława Kurskiego „Dziady i dybuki". Autor, dziennikarz, publicysta i zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej", przez lata rekonstruował celowo wypierane i pomijane fakty z życia swojej rodziny.

Efektem historycznego śledztwa są dzieje rodu rozsianego od Ukrainy po Brazylię i od Wielkiej Brytanii po Australię, z miejscem urodzenia autora - Gdańskiem.

Jarosław Kurski jest zastępcą redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej". Należał do opozycyjnego Ruchu Młodej Polski. Aresztowany w stanie wojennym. Członek redakcji "Solidarności", podziemnego pisma regionu gdańskiego, którego pierwszy numer ukazał się w Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 roku. Pracował dla hiszpańskiej agencji prasowej EFE i w „Tygodniku Gdańskim". Był rzecznikiem prasowym Lecha Wałęsy. W sprzeciwie wobec "wojny na górze" zrezygnował z pracy.

Opublikował "Wodza", polityczny portret przewodniczącego „S" na tle ówczesnych wydarzeń. Od stycznia 1991 roku publicysta "Wyborczej", a od 2006 jej wicenaczelny. Prowadził rozmowy polityczne w Polsacie, TVP i TOK FM. 

Książka "Dziady i dybuki" jest już dostępna w przedsprzedaży na Kulturalnysklep.pl.

(MAC, 16.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.