Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 16, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Krystyna Szloser, przez pół wieku sekretarz redakcji "Żagli"

Krystyna Szloser pracowała w "Żaglach" 50 lat (fot. Żagle)

Nie żyje Krystyna Szloser, przez 50 lat, od 1961 do 2011 roku, sekretarz redakcji magazynu "Żagle". Także sekretarz jury nagrody im. Leonida Teligi - przyznawanej od 1970 roku autorom najlepszych publikacji książkowych na temat żeglarstwa. 

Zanim dołączyła do zespołu "Żagli", była zawodniczką w klasie Finn, a następnie sędzią międzynarodowym w tej klasie.

"Po Sejmiku PZŻ, który odbył się w marcu 1961 roku, Wiesław Rogala - nowo wybrany sekretarz generalny zaproponował mi pracę w piśmie, które wówczas, jako biuletyn, wydawane było na zlecenie związku przez Wydawnictwo Sport i Turystyka. W 1959 roku pismo drukowane było na powielaczu. Dopiero w marcu 1960 r. po raz pierwszy wydano je drukiem" - wspominała.

Czytaj też: Radio Zet z nowym dyrektorem muzycznym. Nie ujawnia przyczyn zmiany

Krystyna Szloser była też obok Włodzimierza Głowackiego jednym z najbardziej znanych w Polsce popularyzatorów żeglarstwa. Brała udział w organizacji niezliczonej liczby ogólnopolskich regat rangi mistrzowskiej oraz lokalnych imprez środowiskowych. Była sędzią na wielu mazurskich regatach żeglarskich i bojerowych, organizowanych przez kluby, fundacje i organizacje branżowe, w tym mistrzostw dziennikarzy.

Miesięcznik "Żagle" wydawany był w latach 1959-2020.

(PAR, 16.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.