Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 16, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tylko TVP pokaże transmisję z pogrzebu królowej Elżbiety II na głównej antenie

Ceremonia pogrzebowa królowej odbędzie się w opactwie westminsterskim w Londynie (fot. Wojciech Olkuśnik/East News)

Jedynie Telewizja Polska zamierza transmitować na głównej antenie zaplanowaną na poniedziałek 19 września w Londynie ceremonię pogrzebową królowej Elżbiety II. Od 11.30 będzie dostępna na TVP 1. Pozostali dwaj najwięksi nadawcy - TVN oraz Polsat - przewidują bezpośrednie relacje w programach informacyjnych. 

Transmisja z uroczystości pogrzebowych oprócz Jedynki pojawi się ponadto na TVP Info. W Jedynce rozpocznie się o 11.30. 

TVP przygotowuje na ten dzień specjalne wydanie "Wiadomości" oraz innych serwisów informacyjnych w TVP Info. Relacje z Londynu przygotowują Karolina Pajączkowska, Dariusz Bohatkiewicz i Marcin Czapski. Materiały pojawią się też na TVP 1.

Czytaj też: Transmisja BBC, ITV i Sky News pogrzebu Elżbiety II. Rekordowy zasięg 4,1 mld widzów

Z ramienia TVP World oficjalne uroczystości pogrzebowe relacjonować będzie stała korespondentka stacji w Londynie - Klaudia Czerwińska. Poza głównymi obchodami sposób przeżywania żałoby przez Brytyjczyków oraz obywateli Wspólnoty Narodów w swoich reportażach zaprezentuje Aleksandra Marchewicz. Relacje z pogrzebu będą pojawiać się w serwisach na żywo. Dodatkowo korespondenci TVP World w innych krajach przygotowują materiały omawiające reakcje polityków i obywateli tych państw związane ze śmiercią królowej Elżbiety II.

Specjalny program przygotowuje m.in. stacja News 24 (Astro). Będzie go można oglądać nie tylko w telewizji, ale też bezpłatnie na profilu stacji na Facebooku. Pasmo rozpocznie się o 9.30. Prowadzącymi będą: Dominika Komornicka i Paweł Kursa, Małgorzata Walczak i Anna Lerczak oraz Marcelina Bednarska i Rafał Skórski. Korespondentką stacji w Londynie jest Agnieszka O'Connor.

- Chcemy przez cały dzień łączyć się z Polonią na wyspach - jak Polacy przeżywają śmierć królowej i czy to była ich królowa, czy z nadzieją lub z obawami podchodzą do Karola III - mówi "Presserwisowi" Agnieszka Dębińska, wydawczyni dnia w News 24.

Wydanie specjalne w TVN 24 pt. "Pożegnanie królowej" wystartuje o 10. Poprowadzi je Dagmara Kaczmarek-Szałkow. Znajdą się w nim wspomnienia na temat Elżbiety II, opinie ekspertów i komentatorów. Relacje z Londynu będzie przygotowywał stały korespondent "Faktów" Maciej Woroch i specjalni wysłannicy stacji TVN 24.

Czytaj też: Radio Zet z nowym dyrektorem muzycznym. Nie ujawnia przyczyn zmiany

Transmisję z pogrzebu pokaże też Polsat News. Stacja nie informuje jednak jeszcze o szczegółach przygotowywanego programu. Wysłannikami stacji do Wielkiej Brytanii są Stanisław Wryk i Agnieszka Laskowska.

Ceremonia pogrzebowa królowej odbędzie się w opactwie westminsterskim w Londynie, a trumna z ciałem Elżbiety II spocznie w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze. Na uroczystości ma przybyć nawet 500 polityków i monarchów z całego świata.

(MNIE, 16.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.