Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 14, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Serwisy streamingowe w Europie Zachodniej dojdą do 238 mln subskrypcji

Najbardziej dynamiczny wzrost ma odnotować Disney+ (fot. Glenn Carstens-Peters/Unsplash.com)

Według raportu Digital TV Research do końca 2027 roku w Europie Zachodniej serwisy streamingowe będą mieć 238 mln subskrypcji. Oznacza to wzrost ze 165 mln notowanych na koniec ub.r. Sześć amerykańskich platform – Netflix, Amazon Prime Video, Disney+, HBO/HBO Max, Paramount+ i Apple TV+ – ma zajmować 81 proc. rynku.

Do 2027 roku Netflix będzie mieć w tym regionie 61,9 mln abonentów, o 3 mln więcej, niż na koniec 2021 roku. Udział największej platformy w rynku spadnie z 36 proc. na 26 proc. Amazon może liczyć na 60,3 mln subskrypcji.

Czytaj też: HBO wygrywa Nagrody Emmy. "Sukcesja" ponownie najlepszym serialem

Najbardziej dynamiczny wzrost ma odnotować Disney+. Zwiększenie liczby o 20 mln pozwoli mu osiągnąć 46,3 mln. 11,3 mln doda Paramount+ liczony tutaj wspólnie z nową platformą SkyShowtime, startując od zera, bo dwa lata temu jeszcze w Europie Zachodniej nie funkcjonował. HBO Max doda 5 mln, osiągając 8 mln subskrypcji. Apple TV+ utrzyma się na podobnym poziomie, mając 5,2 mln.

Press

Sześć amerykańskich serwisów ma zajmować 81 proc. rynku (screen: Broadbandtvnews.com)

Przychody usług SVOD w Europie Zachodniej do 2027 roku mają wynieść 25 mld dol. w stosunku do 16 mld dol. w roku 2021. Liderem wśród krajów pozostanie Wielka Brytania.

Czytaj też: Tak wypadła Polka Sara James w finale amerykańskiego "Mam Talent". Czy ma szansę wygrać?

(MAC, 14.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.