Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 13, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Stanisław Bortkiewicz pracę w TVP łączy z doradzaniem zarządowi Orlenu

Stanisław Bortkiewicz – jak podał serwis Radiozet.pl – jest doradcą zarządu Orlenu ds. rynku mediów (fot. Jan Bielecki/East News)

Stanisław Bortkiewicz, dyrektor biura spraw korporacyjnych Telewizji Polskiej, doradza zarządowi Orlenu. Sprawę ujawniło Radio Zet. Bortkiewicz - w rozmowie z Press.pl - informuje, że doradcą został, zanim doszło do zmian w zarządzie TVP.

Według serwisu Radiozet.pl Stanisław Bortkiewicz w Orlenie został doradcą zarządu ds. rynku mediów.

Bortkiewicz: "Decyzja dużo wcześniejsza"

Biuro prasowe koncernu przekazało, że "nie udziela szczegółowych informacji na temat spraw personalnych zgodnie z obowiązującymi standardami". "Wszystkie procesy rekrutacyjne w Grupie Orlen są prowadzone w sposób transparentny, zgodny z uregulowaniami wewnętrznymi i przepisami prawa" – przekonuje.

Czytaj też: Prezes Matyszkowicz odsunął od współpracy reżyserów koncertów TVP

– Jestem w Orlenie za zgodą zarządu TVP od kilku tygodni – mówi "Presserwisowi" Stanisław Bortkiewicz. – Była to decyzja dużo wcześniejsza, niemająca nic wspólnego ze zmianami w telewizji – zaznacza Bortkiewicz.

Stanisław Bortkiewicz był jednym z najbliższych współpracowników byłego prezesa telewizji publicznej Jacka Kurskiego, odwołanego w zeszły poniedziałek. Dyrektorem biura zarządu (obecnie biuro spraw korporacyjnych) Bortkiewicz został w lutym 2016 roku. Równolegle zajmuje stanowisko zastępcy dyrektora biura reklamy TVP (odpowiada za obszar online).

W przeszłości Stanisław Bortkiewicz m.in. pracował jako prezes Ursusa oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie.

Czytaj też: Członek rady programowej TVP chce pilnego posiedzenia z nowym prezesem

(KOZ, 13.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.