Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 12, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wirtualna Polska za 72 mln euro kupuje Grupę Szallas, właściciela platform turystycznych

Po transakcji spółka Nocowanie.pl, należąca do Wirtualnej Polski, stanie się częścią Szallas Group (fot. materiały prasowe)

72 mln euro – tyle wyłożyła Wirtualna Polska Holding S.A. za kupno Szallas Group, właściciela największych krajowych portali turystycznych, umożliwiających rezerwację noclegów na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Polsce i Chorwacji. Tym samym Wirtualna Polska stworzy największą grupę działającą w obszarze rezerwacji turystyki krajowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

W Polsce Szallas Group obsługuje markę noclegi.pl. Wartość transakcji to 72 mln euro, powiększona o gotówkę netto w spółce w szacowanej wysokości ok. 10 mln euro na dzień zamknięcia transakcji, co oznacza łącznie kwotę 82 mln euro.

Jacek Świderski: "Przełom w rozwoju Wirtualnej Polski Holding"

– Kupno Szallas Group to pierwsza zagraniczna inwestycja, przełom w rozwoju Wirtualnej Polski Holding – mówi Jacek Świderski, prezes zarządu Wirtualna Polska Holding S.A. – Po połączeniu z naszym Nocowanie.pl powstanie największa grupa lokalnych spółek działająca w obszarze rezerwacji turystyki krajowej w Europie Środkowo-Wschodniej z ponad 100 tysiącami dostępnych obiektów turystycznych – dodaje Świderski.

Czytaj też: Powstanie nowa organizacja zbiorowego zarządzania prawami autorskimi

Wirtualna Polska kupuje udziały od PortfoLion Capital Partners – węgierskiego funduszu private equity i venture capital, należącego do Grupy OTP, będącej największą grupą bankową w tym regionie Europy, oraz od założycieli firmy i osób fizycznych.

Po transakcji spółka Nocowanie.pl, należąca do Wirtualnej Polski, stanie się częścią Szallas Group, a jej prezes Tomasz Machała wejdzie w skład zarządu Szallas Group, stając się odpowiedzialnym za operacje w Polsce – zarówno serwisu Nocowanie.pl, jak i Noclegi.pl.

– Wkrótce miną moje dwa lata w Nocowanie.pl. To był niezwykły czas. W 2021 pod ogromną presją COVIDu transformowaliśmy firmę od wewnątrz. Ten rok pokazał, że podjęliśmy dobre decyzje – mamy najwyższe przychody w 17-letniej historii spółki – cieszy się Tomasz Machała, CEO nocowanie.pl. – Teraz czas na kolejny krok – po zatwierdzeniu transakcji na Węgrzech, zacznę integrację dwóch spółek, jednocześnie zyskując możliwość zdobycia od koleżanek i kolegów z Grupy Szallas ich unikalnej wiedzy dotyczącej modelu rezerwacyjnego.

Machała dodaje: – Będąc członkiem zarządu Grupy w Budapeszcie, będę także odpowiedzialny za rozwój całej spółki. A jest ona najpoważniejszym konkurentem Booking.com w Europie Środkowo-Wschodniej.

Czytaj też: Większość gazet Polska Press o śmierci Elżbiety II informuje dopiero dzisiaj

(HAD, 12.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.