Temat: reklama

Dział: REKLAMA

Dodano: Wrzesień 12, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Allegro chce zarejestrować kolor jako znak towarowy

Allegro zamierza mieć wyłączne prawo do używania swojego odcienia pomarańczu (screen: Allegro.pl)

Do Urzędu Patentowego RP trafił wniosek Allegro o zarejestrowanie koloru pomarańczowego, charakterystycznego dla komunikacji grupy, jako znaku towarowego.

Platforma chce zarejestrować konkretny odcień o kodzie RGB: 255/90/0 dla klasy 35 w klasyfikacji nicejskiej, czyli Międzynarodowej Klasyfikacji Towarów i Usług. – Kolor pomarańczowy jest bardzo silnie związany z naszą marką i dołączenie go do portfolio znaków to naturalny krok – poinformował Marcin Gruszka, rzecznik prasowy Allegro.

Czytaj też: Niestandardowa kampania Lego. Dostosowana do kontekstu, terminu i miejsca ekspozycji

Rejestracja oznaczałaby, że Allegro będzie miało wyłączne prawo do korzystania z konkretnego odcienia barwy pomarańczowej. Inny odcień w Polsce zarejestrował już Orange. Kolory rejestrują też inne firmy. Własny odcień fioletu zastrzegł Play, a odcień liliowego – Milka.

Aby rejestracja się powiodła, firma musi wykazać, że zastrzeżony odcień jest przez konsumentów jednoznacznie postrzegany jako identyfikacja marki. Urząd patentowy decyzję wyda w ciągu kilku do kilkunastu miesięcy.

Czytaj też: Janusz Palikot pozywa Jana Śpiewaka za naruszenie dóbr osobistych

(PAR, 12.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.