Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 08, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarł Adam Florczyk redaktor miesięcznika "Co, gdzie, kiedy"

Adam Florczyk zmarł w wieku 41 lat. Był wieloletnim współpracownikiem częstochowskiego miesięcznika "Co, gdzie, kiedy".(fot. Facebook/Co, gdzie, kiedy w Czestochowie)

7 września w wieku 41 lat zmarł Adam Florczyk, wieloletni współpracownik częstochowskiego miesięcznika miejskiego "Co, gdzie, kiedy".

Florczyk od lat był związany z "Co, gdzie kiedy" i portalem Cgk.czestochowa.pl. Był jednym z pomysłodawców i organizatorów Festiwalu Dekonstrukcji Słowa Czytaj!, którym zajmował się od 12 lat. Współtworzył również Centrum Promocji Młodych.

O jego śmierci poinformowali na Facebooku współpracownicy, którzy na portalu CGK pożegnali Florczyka: "Był przyjacielem, kumplem, kolegą, animatorem. O kulturze wiedział wszystko, choć wciąż uważał, że za mało. Nieustannie czytał, słuchał i oglądał. Mądry, uważny, kreatywny. Zawsze mówił, że warto robić małe rzeczy, które budują tkankę miasta. Częstochowska kultura poniosła wielką stratę, a my ciągle nie możemy uwierzyć, że już Go z nami nie ma".

(KAP, 08.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.