Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 08, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Pasmo prowadzone przez dziennikarzy "Rzeczpospolitej" na stałe w ramówce News 24

Pasmo "Wieczór publicystów" prowadzą m.in. Jacek Nizinkiewicz, Michał Kolanko i Tomasz Krzyżak (screen: Facebook/News 24)

Dziennikarze "Rzeczpospolitej" (Gremi Media) będą na stałe prowadzili "Wieczór publicystów" w kanale News 24 (Astro).

W wakacje stacja testowała programy z ich udziałem. Pasmo publicystyczne "Wieczór publicystów", prowadzone m.in. przez Jacka Nizinkiewicza, Michała Kolankę i Tomasza Krzyżaka, można było oglądać w lipcu i sierpniu we wtorki oraz czwartki. Bogusław Chrabota, redaktor naczelny "Rzeczpospolitej", podkreślał wtedy, że jest to eksperyment. Podpisano jednak stałą umowę o współpracy. Obowiązuje ona od 1 września.

Czytaj też: Koncert TVP na otwarcie przekopu Mierzei Wiślanej bez disco polo – zdecydował nowy prezes

– Umowa jest bezterminowa – informuje Agnieszka Dębińska, wydawczyni dnia w News 24. Pasmo jest nadawane częściej niż w wakacje – od poniedziałku do piątku o 20.30. Każdego dnia trwa godzinę (wcześniej było to ok. 90 minut).

Według Nielsen Media w sierpniu br. News 24 miał poniżej 0,01 proc. udziału w grupie ogólnej 4+ (kanał nadaje od marca, od kwietnia jest mierzony przez Nielsena). Stacja jest na razie dostępna w małych i średnich kablówkach. Nadal prowadzi rozmowy na temat dystrybucji z dużymi operatorami, m.in. sieciami Vectra i Inea.

Czytaj też: Rzecznik PiS Fogiel o Kurskim: Jestem w stanie wyobrazić go sobie w roli ministra

(MNIE, 08.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.