Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 08, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Piotr Lichota odchodzi z NASK. Zaprzecza, że idzie do TVP

Piotr Lichota od sierpnia 2016 do maja 2017 roku był dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej (fot. materiały prasowe NASK)

Z instytutu badawczego NASK po trzech i pół roku odchodzi wicedyrektor Piotr Lichota, były szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Lichota zaprzecza, że wraca do Telewizji Polskiej.

Odejścia z NASK Piotr Lichota nie komentuje. Złożenie przez niego rezygnacji ze stanowiska zbiegło się w czasie z odwołaniem Jacka Kurskiego z fotela prezesa TVP. Dlatego pojawiły się spekulacje, że Lichota wraca do TVP. Czy to prawda? – Nie – odpowiada "Presserwisowi".

Czytaj też: Rzecznik PiS Fogiel o Kurskim: Jestem w stanie wyobrazić go sobie w roli ministra

Piotr Lichota do instytutu dołączył w marcu 2019 roku jako doradca dyrektora ds. komunikacji w projektach administracyjno-edukacyjnych. W 2020 roku został zastępcą dyrektora NASK ds. projektów edukacyjnych i badań społecznych. Odpowiadał za realizację i rozwój programu Ogólnopolska Sieć Edukacyjna, projektu Edukacyjna Sieć Antysmogowa oraz kampanii społecznych i edukacyjno-informacyjnych, związanych z bezpieczeństwem w sieci.

Piotr Lichota przeszedł do NASK z Telewizji Polskiej, gdzie od października 2017 roku był dyrektorem TVP 3 Szczecin. Kierował tym oddziałem także w latach 2006-2011. Od sierpnia 2016 do maja 2017 roku zajmował w TVP stanowisko dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Zanim związał się z telewizją publiczną, współpracował z Radiem Szczecin, był redaktorem naczelnym TV Gryf w Szczecinie, a wcześniej (1999-2005) dziennikarzem, wydawcą i dyrektorem oddziału RMF FM w Szczecinie.

Czytaj też: Dziennikarz "Kroniki Beskidzkiej" usłyszał prokuratorskie zarzuty, bo pytał policjantów o wypadki

(KOZ, 08.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.