Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 07, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Audycja Radia 357 pierwszy raz w Prix Europa. Szansa Dudzińskiej i Szwajgier

Na nagrodę Prix Europa szansę ma pięć polskich produkcji, w tym Radio 357 (fot. materiały prasowe)

"Stroiciele" - audycja radiowa Anny Dudzińskiej i Agnieszki Szwajgier zrealizowana przez Radio 357, została nominowana do konkursu Prix Europa. Z Polski zakwalifikowały się też dwie realizacje Polskiego Radia oraz film fabularny i dokument TVP.

"Stroiciele" są jedyną polską audycją radiową, która zakwalifikowała się do konkursu w kategorii dokumentu radiowego. Jury skierowało do finału również internetowy multimedialny projekt "Galaktyka Lema", słuchowisko "Pozwól, że Ci opowiem" - oba z Polskiego Radia, oraz film fabularny "Marusarz - tatrzański orzeł" i reportaż telewizyjny "Liban. Wybuch gniewu" wyprodukowane przez TVP.

- Gdyby ktoś kilkanaście miesięcy temu, gdy odchodziłam z Polskiego Radia, powiedział mi, że audycja, która powstanie w "maleńkim internetowym radyjku" będzie jedyną polską audycją, która znalazła się w gronie nominowanych do tegorocznej Prix Europa dokumentów radiowych, postukałabym się w głowę - komentuje Anna Dudzińska, współautorka "Stroicieli". - Dziś z radością krzyczę hurra!

"Stroiciele" to historia o katowickim Centrum Kultury, dawnej siedzibie NOSPR (Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia), które wiosną tego roku przekształciło się w Centrum dla Uchodźców, pełne uciekających przed wojną w Ukrainie i wolontariuszy, bez których pomocy działalność centrum byłaby niemożliwa.

W sumie jury zakwalifikowało do konkursu 187 programów, filmów, audycji i publikacji internetowych z 28 krajów, ocenianych w dziewięciu kategoriach. Wyłoniono je spośród 606 produkcji nadesłanych przez 255 nadawców. Finał konkursu odbędzie się w Poczdamie między 23 a 29 października. Prix Europa – The European Broadcasting Festival – to największy doroczny festiwal i konkurs medialny w Europie, organizowany od 1987 roku.

(PAR, 07.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.