Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 02, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Aureliusz Mikos znów prezesem Polska Press w Lublinie. Odchodzi sekretarz redakcji

Aureliusz Mikos był prezesem lubelskiego oddziału PPG już dwukrotnie (fot. materiały prasowe)

Lubelski oddział Polska Press ma nowego prezesa. Dariusza Kołacza, który szefuje też oddziałom Polska Press Grupy na Śląsku i w Opolu, zastąpił Aureliusz Mikos. Do Lublina wraca - szefował tamtejszemu oddziałowi już w latach 2008-2009 oraz 2013-2014. Z "Kuriera Lubelskiego" odchodzi Teresa Dras.

Ostatnio po ponad trzech miesiącach pracę zakończyła tam komisja antymobbingowa, powołana po doniesieniach o niewłaściwych zachowaniach naczelnego "Kuriera Lubelskiego" Wojciecha Pokory wobec dziennikarzy. Jak donosi Sebastian Białach z Onetu, który ujawnił sprawę, komisja niczego nie ustaliła. Do przypadków mobbingu według niej w redakcji nie dochodziło.

Czytaj też: Po publikacji Onetu o mobbingu Polska Press zapowiada kroki prawne wobec portalu

Komisja antymobbingowa PPG rozpoczęła pracę po doniesieniach dziennikarzy "Kuriera Lubelskiego", którzy skarżyli się na zachowania Wojciecha Pokory - pełniącego obowiązki redaktora naczelnego gazety.

Zmiana na stanowisku prezesa niezbyt zaskoczyła dziennikarzy "Kuriera Lubelskiego". - Pogooglowałem, żeby sprawdzić, jak wygląda - mówi "Peresserwisowi" jeden z dziennikarzy gazety. Bardziej zdziwiła ich decyzja Teresy Dras, dotychczasowej sekretarz redakcji, która odeszła 1 września.

- To prawda, że zapowiadała odejście - mówi źródło "Presserwisu". - Ale do ostatniej chwili trwały rozmowy, żeby została do końca roku.

Czytaj też: Polska Press zakończyła ubiegły rok ze stratą w wysokości ponad 30 mln zł

Według długoletnich pracowników "KL" rządy Aureliusza Mikosa zawsze wiązały się z oszczędnościami i tzw. optymalizacją kosztów, co oznaczało redukcję zespołu redakcyjnego. Jednak po ostatnim roku, kiedy z redakcji odeszło ponad 10 dziennikarzy i redaktorów, "Kurier" nie cierpi na brak etatów. Potwierdzają to sami dziennikarze, którzy z dotychczasowej współpracy przechodzą na etatowe umowy.

Zmiany w zasadach zarządzania zespołem redakcyjnym zapowiedziała w sierpniu Dorota Kania, prezeska Polska Press Grupy, która po publikacjach Onetu zjawiła się w lubelskim oddziale PPG. Według niej gazeta ma zostać dofinansowana i stać się "wzorcową" wśród redakcji grupy. Udzieliła też poparcia zarządu Pokorze.

Zmiany w zarządach spółek PPG są kosmetyczne. Aureliusz Mikos, dawny dziennikarz motoryzacyjny, poza Lublinem prezesował też warszawskiemu oddziałowi Polskapresse, potem trafił do oddziału w Ostrołęce. Dariusz Kołacz, niegdyś związany z Ruchem, był szefem programu Integracja Polska Press Grupy i odpowiadał za fuzję spółek Polskapresse i Media Regionalne. Od listopada 2014 roku do lutego 2015 był wiceprezesem Mediów Regionalnych. W latach 2009-2013 szefował też oddziałowi PPG w Lublinie, dokąd wrócił w 2021 roku.

(PAR, 02.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.