Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Sierpień 30, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ericsson wycofuje się z Rosji, ale nie natychmiast

Wyprowadzka Ericssona potrwa kilka miesięcy, ponieważ firma zamierza wypełnić zobowiązania wobec klientów

Szwedzki koncern telekomunikacyjny Ericsson poinformował w poniedziałek, że w nadchodzących miesiącach stopniowo będzie kończyć działalność biznesową w Rosji. Nie wycofa się od razu, ponieważ musi wypełnić zobowiązania wobec klientów.

Firma, która w kwietniu zawiesiła na czas nieokreślony działalność w Rosji, zapowiedziała, że zatrudnia tam ok. 400 pracowników i wszystkim udzieli wsparcia finansowego. Fiński rywal, koncern Nokia, ogłosił już wcześniej decyzję o wycofaniu się z Rosji, co wpłynęło na ok. 2 tys. pracowników.

Czytaj też: Może trudno w to uwierzyć, ale Netflix skończył już 25 lat

Rosyjski dziennik "Kommiersant” informując o wyjściu Ericssona, napisał, że część jego personelu pomocniczego przeniesie się do nowej firmy, która zostanie założona przez czołowych menedżerów w Rosji. Ericsson tego nie skomentował. 

Z Rosji wycofują się kolejne firmy. W sobotę o zaprzestaniu działalności w tym kraju informował producent komputerów Dell Technologies.

Czytaj też: Dell definitywnie wycofuje się z Rosji

(MAC, 30.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.